Bundesliga: Robert Lewandowski zdobył 400. bramkę w klubowej karierze

fcbayern.com

W sobotnim starciu 30. kolejki 1. Bundesligi, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen (4:2). Gola numer 30 w sezonie zdobył Robert Lewandowski, który jest na dobrej drodze, by zdobyć statuetkę najlepszego strzelca.

Zespół z Zagłębia Ruhry przystąpił do meczu bez największej gwiazdy – Kaia Havertza, który narzekał na bóle mięśniowe. Wysiłek w krótkim odstępie czasowym, któremu są poddani piłkarze odbija się mocno na ich zdrowiu. Rewelacyjny skrzydłowy już może liczyć na oferty z wielu klubów, a media donosiły, że “Aptekarze” odrzucili ofertę z Realu Madryt opiewającą na 80 milionów euro. Dla Roberta Lewandowskiego mógł być to szczególny mecz, bowiem w karierze zdobył w sumie 399. goli i liczył na jubileuszowe trafienie. Wciąż realne dla reprezentanta Polski jest pobicie niezwykłego rekordu Gerda Mullera z sezonu 1971/72, gdy legenda monachijczyków zdobyła tytuł króla strzelców w całych rozgrywkach 40 goli.

400 – liczba goli w klubowej karierze Roberta Lewandowskiego

W pierwszej odsłonie przewaga gości była przygniatająca, ale to ekipa Petera Bosza objęła prowadzenie na samym początku. W 9. minucie Julian Baumgartlinger zgrał futbolówkę do Lucasa Alario, który wyszedł oko w oko z Manuelem Neuerem i Argentyńczyk wykazał się kunsztem. Po tym swoją okazję miał Robert Lewandowski. W 27. minucie Leon Goretzka prostopadłym podaniem uruchomił Kingsleya Comana i efektem tego był wyrównujący gol. W 42. minucie rewelacyjnie dysponowany Leon Goretzka precyzyjnym strzałem zaskoczył spóźnionego Lukasa Hradecky’ego. Gola do szatni zdobył jeszcze Serge Gnabry lobując golkipera i sytuacja gospodarzy zrobiła się arcytrudne.

Okazji do podwyższenia drużyna Hansiego Flicka  miała mnóstwo. W 66. minucie Thomas Muller posłał dośrodkowanie w pole karne, a tam wyskoczył Robert Lewandowski, który strzałem głową zdobył swoją 400. bramkę w klubowej karierze. Piłkarze Bayernu stracili w końcówce gola, a autorem trafienia był utalentowany Florian Wirtz.. “Gwiazda Południa” czeka teraz na odpowiedź Borussii Dortmund, która wieczorem podejmie Herthę Berlin.