Bundesliga: Lewandowski nie zwalnia tempa! Polak strzela, Bayern znów wygrywa

W ramach 9 kolejki Bundesligi, Bayern Monachium uporał się na własnym boisku z Unionem Berlin (2:1). W tym spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków. Cały mecz w barwach Bayernu rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył swoją 19 bramkę w tym sezonie. W Unionie Berlin pełne 90 minut rozegrał Rafał Gikiewicz.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Benjamin Pavard. Francuz dopadł do piłki po piąstkowaniu Rafała Gikiewicza, po czym bez dłuższego namysłu huknął z całej siły i umieścił piłkę w siatce.

Kolejną bramkę w tym sezonie zdobył też Robert Lewandowski. “Lewy” wykorzystał sytuację sam na sam z Rafałem Gikiewiczem i podwyższył prowadzenie Bawarczyków.

W 58. minucie meczu rzut karny zmarnował Sebastian Andersson. Szwedzki napastnik uderzył w lewy róg bramki, lecz z bardzo słabą siłą. Manuel Neuer bez żadnych problemów poradził sobie z tym strzałem. Na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę zdobył Serge Gnabry, ale nie została ona uznana, ponieważ w momencie podania reprezentant Niemiec był na spalonym. Dwie minuty po tym zdarzeniu Sebastian Polter urwał się Pavardowi, a Francuz w nieprzepisowy sposób przerwał rajd 28-letniego napastnika. Jedenastkę na bramkę zamienił sam sfaulowany – Sebastian Polter.