Pięć goli i sporo emocji w Brighton

twitter.com/PremierLeague

Pięć goli, w tym decydujący w doliczonym czasie gry, zobaczyli kibice na Amex Stadium w meczu pomiędzy Brighton a Evertonem. Dwa pozostałe rozgrywane równolegle spotkania dziesiątej kolejki Premier League zakończyły się remisami.

Worek z bramkami na Amex Stadium otworzył się w 15. minucie meczu, kiedy to do siatki trafił Pascal Groβ. Już po kilku minutach Everton wyrównał za sprawą samobójczego trafienia Adama Webstera. Remis 1:1 utrzymywał się do ostatniego kwadransa. Wówczas to goście wyszli na prowadzenie po tym, jak do siatki trafił Dominic Calvert-Lewin. I tym razem odpowiedź drużyny przegrywającej była natychmiastowa. Po faulu na Aaronie Connollym arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Neil Maupay. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry po zagraniu Leandro Trossarda piłkę do własnej bramki skierował Lucas Digne. Brighton pokonał tym samym Everton 3:2.

Trwa kryzys West Hamu, który nie potrafił wygrać czwartego meczu z rzędu. Po remisie z Bournemouth oraz porażkach z Crystal Palace i Evertonem, tym razem Młoty podzieliły się punktami z Sheffield. Na London Stadium padł wynik 1:1 po trafieniach Roberta Snodgrassa i Lysa Mousseta. W bramce gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego. Na ławce rezerwowych Bournemouth zasiadł natomiast Artur Boruc. Jego zespół bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Watfordem.