W meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze Schalke niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z Koeln 1:2. Udział przy jednej z bramek miał reprezentant Polski.

W ekipie gości 90. minut rozegrał Paweł Olkowski. Adam Matuszczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a Sławomir Peszko nie znalazł się w kadrze.

Dwie minuty po zmianie stron po golu Nigeryjczyka Ujaha na prowadzenie wyszli goście. W 67. minucie na 2:0 z rzutu karnego po faulu na Pawle Olkowskim podwyższył Lehmann. Pięć minut przed końcem spotkania honorowe trafienie dla gospodarzy strzelił 18-letni pomocnik Leroy Sane.

Gospodarze po trzech zwycięstwach z rzędu przegrali, a goście odnieśli pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu.

13.12.2014, godz. 15:30 Schalke 04 Gelsenkirchen –  FC Koeln 1:2 (0:0)

0:1 – 47′ Anthony Ujah
0:2 –  67′ Lehmann (rzut karny)
1:2 – 85′ Leroy Sane