Bundesliga: Kolejny popis Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski

flickr.com

Bayern po przerwie reprezentacyjnej nie zwalnia tempa. Mistrzowie Niemiec na swoim boisku bardzo pewnie wygrali 3-0 z Augsburgiem. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski, który umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Bayern do tego spotkania przystępował jako absolutny faworyt. Podopieczni Juppa Heynckesa mieli świetną okazję, by zbudować sobie dużą, dziewięciopunktową przewagę nad Borussią Dortmund.

Zgodnie z oczekiwaniami, Bayern dominował na boisku. Do pewnego momentu mistrzowi Niemiec brakowało przede wszystkim szczęścia i skuteczności, a Marwin Hitz spisywał się przyzwoicie. 30-letni Szwajcar po raz pierwszy skapitulował w 31 minucie. Sprytem w polu karnym wykazał się krytykowany ostatnio Arturo Vidal. Chilijczyk jeszcze lepiej zachował się siedem minut później. W środku pola odebrał piłkę lekko zagubionemu Kevinowi Danso i obsłużył świetnym podaniem Roberta Lewandowskiego. Kapitanowi reprezentacji Polski nie pozostało nic innego niż skierować futbolówkę do bramki.

Zdobycz bramkowa uzyskana w pierwszej połowie nie zadowoliła Bayernu, jak i Roberta Lewandowskiego. Już cztery minuty po wznowieniu gry “Lewy” wykorzystał świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska autorstwa Arjena Robbena i zupełnie niepilnowany, wbiegający w pole karne Lewandowski mocnym uderzeniem dobił rywali. Chwilę później świetnie grający dzisiaj Vidal mógł strzelić swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Jego uderzenie głową odbiło się od poprzeczki, wpadając w ręce Hitza, który wyprzedził szarżującego Chilijczyka. To spotkanie w swojej ostatniej fazie przybrało spokojniejsze tempo. Bayern, pewny swego, spokojnie kontrolował przebieg meczu, kilkukrotnie zagrażając jeszcze bramce rywali. Kolejne próby pokonania Marwina Hitza były już nieskuteczne.

18 listopada 2017, 13. kolejka niemieckiej Bundesligi, Monachium (Allianz Arena), Frekwencja: 75 000

FC Bayern München – FC Augsburg 3:0 (2:0)

Arturo Vidal 31, Robert Lewandowski 38, 49

Bayern: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Niklas Süle, Mats Hummels, Rafinha – Arjen Robben (Corentin Tolisso 78′) Javi Martínez, Arturo Vidal (Sebastian Rudy 80′), James Rodríguez, Juan Bernat (David Alaba 74′) – Robert Lewandowski.

Augsburg: Marwin Hitz – Daniel Opare, Kevin Danso, Jeffrey Gouweleeuw, Philipp Max – Marcel Heller (Jonathan Schmid 60′), Rani Khedira, Daniel Baier, Michael Gregoritsch, Caiuby (Konstantínos Stafylídis 69′) – Alfreð Finnbogason (Ji Dong-Won 83′).

Żółte kartki: Khedira, Opare, Gouweleeuw.

Sędzia: Markus Schmidt.