Arsenal lepszy w derbach północnego Londynu

goal.com

Arsenal w dzisiejszym meczu wyraźnie przeważał i po trafieniach Shkodrana Mustafiego i Alexisa Sancheza po raz 76 w historii pokonał Tottenham.

Dzisiejszy mecz był kapitalną okazją dla obu zespołów do udowodnienia swojej racji. Wielu ekspertów uważa bowiem, że na tę chwilę Tottenham prześcignął już swojego głównego rywala i jest od niego o klasę lepszy. Fani Arsenalu oczywiście nie zgodzą się z tym stwierdzeniem, więc dzisiejsze zwycięstwo byłoby dla nich kapitalnym argumentem do udowodnienia, że Kogutom brakuje jeszcze nieco do ścisłej czołówki.

Mecz ten zaczął się idealnie dla bezstronnego widza, który oczekuje na masę emocji. Obie drużyny starały się otworzyć wynik, lecz widać było, że to gospodarze mają trochę większą motywację. Po 20. minucie podopieczni Mauricio Pochettino mieli nawet problem z wyjściem z własnej połowy. Kanonierzy swego dopięli jednak po stałym fragmencie gry, gdy po wrzutce Mesuta Oezila Shkodran Mustafi z 8 metrów kapitalnie uderzył głową w sam róg bramki. 5 minut później mieliśmy już 2-0. Akcję podając do Alexandre’a Lacazette’a otworzył Hector Bellerin, Francuz płasko zagrał do Sancheza, a ten z dosłownie metra pokonał Hugo Llorisa.

Do drugiej połowy obie drużyny podeszły asekuracyjnie, co w przypadku Arsenalu jest oczywiście zrozumiałe, natomiast dziwi postawa Tottenhamu, który do remisu potrzebował dwóch trafień. Pochettino po 70. minucie zareagował zdjęciem z murawy Dele Alliego i Harry’ego Kane’a, których zastąpili Son oraz były snajper Swansea – Fernando Llorente. Wenger zareagował natomiast roszadą stricte defensywną, bo za Lacazette’a wszedł Coquelin. Obraz gry jednak się nie zmienił i Kanonierzy po wygraniu 181. pierwszych derbów północnego Londynu na ten moment zajmują w tabeli miejsce nad Liverpoolem, mając tyle samo punktów co Chelsea. Tottenham natomiast po tej kolejce nie prześcignie Manchesteru United.

18.11.2017 r., 12. kolejka Premier League, Emirates Stadium (Londyn), 59 530 widzów

Arsenal FC – Tottenham Hotspur 2:0 (2:0)

Shkodran Mustafi 36′, Alexis Sanchez 41′

Arsenal: Cech – Koscielny, Mustafi, Monreal – Bellerin, Ramsey, Xhaka, Kolasinac – Oezil (84′ Iwobi), Alexis Sanchez – Lacazette (73′ Coquelin).

Tottenham: Lloris – Dier, D.Sanchez, Vertonghen – Trippier, Moussa Sissoko, Dembele (62′ Winks), Davies – Eriksen, Alli (75′ Son) – Kane (75′ Llorente).

Żółte kartki: Xhaka, Sanchez, Mustafi, Monreal, Kane

Sędzia: Mike Dean (Anglia)