Bundesliga: Hertha dzieli się punktami z Wolfsburgiem

Hertha BSC zremisowała z Wolfsburgiem (1:1) w spotkaniu 6. kolejki Bundesligi. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Od samego początku bardzo dużo działo się na Olympiastadion. Już cztery minuty po rozpoczęciu gry bramkę zdobyli goście. Finalnie okazało się, że napastnik Wolfsburga został złapany na spalonym i trafienie nie mogło zostać uznane. Hertha wyszła na prowadzenie w 6. minucie spotkania. Matheus Cunha poślizgnął się, oddając strzał, lecz nie przeszkodziło mu to w pokonaniu bramkarza. W 11. minucie do wyrównania doprowadził Bote Baku.  22-latek przyjął podanie od Maximilana Philippa, po czym huknął bez zastanowienia, umieszczając futbolówkę w prawym górnym rogu bramki. Sędziowie VAR mieli sporą zagwozdkę w 37. minucie meczu. Omar Alderete padł na boisko, po tym jak został muśnięty przez Wouta Weghorsta. Analiza VAR wykazała, że Alderete dodał trochę od siebie i rzut karny nie mógł zostać podyktowany.

01.11.2020, 6. kolejka 1. Bundesligi, Olympiastadion (Berlin)

Hertha – Wolfsburg 1:1 (1:1)

Cunha 6′, Baku 11′

Hertha: Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Alderete, Mittelstädt (Plattenhardt 74′) – Darida, Stark, Tousart (Guendouzi 57′) – Cunha – Lukebakio (Dilrosun 74′), J. Córdoba (Piątek 82′)

Wolfsburg: Casteels (C) – Steffen, Lacroix, Brooks, Roussillon (Klaus 86′) – Brekalo (Joao Victor 66′), X. Schlager, Baku, Gerhardt, Philipp (Mehmedi 66′) – Weghorst

Sędzia: Martin Petersen

Żółte kartki: Plattenhardt, Pekarik, Guendouzi – Gerhardt