Bundesliga: FSV Mainz przerywa złą passę, pewna wygrana z Augsburgiem

Mainz

twitter.com/1FSVMainz05/

Na Mewa Arena FSV Mainz podejmowało ekipę Augsburga. Starcie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Trzy punkty pozwoliły wskoczyć drużynie gospodarzy Bo Svenssona do TOP6.

Mainz od kilku kolejek zmaga się z kryzysem. Trzy porażki z rzędu w lidze mocno osłabiły morale zespołu. Jednak dziś po wielu dniach analizy i treningów udało się przerwać tą złą passę. Gospodarze bez problemu poradzili sobie z Augsburgiem, który także zmaga się z problemami. Trzy gole Mainz strzeliło jeszcze w pierwszej połowie! Najpierw worek z bramkami otworzył Karim Onisiwo, a następnie prowadzenie podwyższył Stefan Bell. Kilka chwil później Jonathan Burkardt także zapisał się na listę strzelców. Wszystkie trzy trafienia padły w odstępie 16. minut! Augsburg musiał poczekać na swoje trafienie aż do 69. minuty gry. Wtedy to Andi Zeqiri dał znać o sobie stoperom gospodarzy lekko poprawiający wynik. Jednak na ten ruch skutecznie odpowiedziało Mainz, które po dwóch minutach od utraty gola jeszcze podwyższyło prowadzenie. Gola na 4:1 zdobył ponownie Jonathan Burkardt.