Premier League: Arsenal wygrywa z Aston Villą! Trzy punkty zostają na Emirates

Arsenal

Arsenal pokonał Aston Villę 3:1 w ramach 9. kolejki Premier League. Na listę strzelców wpisali się kolejno Thomas Partey, Pierre-Emerick Aubameyang i Emile Smith Rowe. Honorowe trafienie dla gości zdobył Jacob Ramsey.

W mediach sporo mówiło się w kontekście tego meczu o tym, że Paulo Sosusa zasiądzie na trybunach, by obserwować Matty’ego Casha. Zawodnik ten rozegrał pełne 90. minut, jednak po końcowym gwizdku on i jego koledzy nie mieli zbyt wiele powodów do radości. W pierwszej połowie cały zespół praktycznie nie istniał. Piłkarze prowadzeni przez Deana Smitha byli tylko tłem dla kapitalnie grających Kanonierów. W 23. minucie Thomas Partey odnalazł się w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Aubameyang, najpierw jego strzał z 11. metrów obronił Emiliano Martinez, jednak na dobitkę Gabończyka nie miał nic do powiedzenia.

Po zmianie stron goście zaczęli reagować. Szukali sowich okazji w szybkim ataku, jednak nie przyniosło to wymiernych rezultatów. Na domiar złego bramkę na 3:0 zdobył w Emile Smith Rowe, który poszedł z indywidualną akcją. Pomocnik bez większych problemów podwyższył prowadzenie. Aston Villa po kilku próbach w końcu przełamała swoją niemoc, gola honorowego zdobył w 80. minucie Jacob Ramsey.