Bundesliga: Dobra passa Kolonii trwa

bundesliga

twitter.com

W meczu rozpoczynającym 25. kolejkę niemieckiej Bundesligi 1. FC Köln odniósł swoje trzecie zwycięstwo w lidze z rzędu. Popularne “Źrebaki” pokonały na wyjeździe 2:1 walczącego o utrzymanie beniaminka z Paderborn.

Rozpędzona Kolonia nie dała większych szans walczącemu o utrzymanie Paderborn. Przewaga gości nad beniaminkiem od samego początku spotkania była bardzo wyraźna. Zaowocowało to dwoma bramkami w pierwszej połowie, przy których asystował Mark Uth. W 28. minucie po wrzutce z rzutu rożnego napastnik Kolonii dograł piłkę głową do Jorge Meré, który z bliska otworzył wynik spotkania. Osiem minut później bardzo ładnym strzałem zza pola karnego Jonas Hector podwyższył wynik spotkania. Cień nadziei w serca kibiców Paderborn w 73. minucie wlał Dennis Srbeny. Z prawego skrzydła Kai Pröger dośrodkował w pole karne, a napastnik Paderborn świetnie wyprzedził obrońce rywali i dobrą główką strzelił dla swojego zespołu honorowego gola.

Po tym zwycięstwie Kolonia wyprzedziła Union Berlin i przeskoczyła na dziesiąte miejsce w tabeli ligowej. Paderborn w dalszym ciągu jest ostatnie w lidze. Beniaminek ma dziewięć punktów straty do pierwszej bezpiecznej pozycji, którą zajmuję Mainz oraz pięć punktów do miejsca oznaczającego grę w barażach.

Na ławce Paderborn całe spotkanie spędził Dennis Jastrzembski, który od … dzisiaj będzie budził nasze zainteresowanie. 20-letni napastnik ma na koncie 29 występów w juniorskich kadrach Niemiec. Wcześniej jednak występował w reprezentacjach Polski U-15 i U-16. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował dzisiaj listę zawodników powołanych przez Jacka Magierę do kadry U-20. Wśród powołanych zawodników z lig zagranicznych na mecze Turnieju Ośmiu Narodów z Anglią i Czechami znalazł się Jastrzembski. Wszystko wskazuje na to, że Jastrzembski zdecydował się na wybranie polskiej reprezentacji, jako tej w której docelowo będzie występował. Złośliwi stwierdzą, że Jastrzembski odbił się od niemieckiej młodzieżówki, przez co racjonalnie ponownie zwrócił się w naszą stronę.

6 marca 2020, 25. kolejka niemieckiej Bundesligi, Paderborn (Benteler-Arena)

SC Paderborn 07 – 1. FC Köln 1:2 (0:2)

Dennis Srbeny 73 – Jorge Meré 28, Jonas Hector 36

Paderborn: Leopold Zingerle – Laurent Jans, Christian Strohdiek, Sebastian Schonlau, Jamilu Collins – Kai Pröger, Samúel Kári Friðjónsson (Marlon Ritter 73′), Sebastian Vasiliadis, Christopher Antwi-Adjei (Gerrit Holtmann 42′) – Sven Michel (Abdelhamid Sabiri 46′), Dennis Srbeny.

Köln: Timo Horn – Kingsley Ehizibue, Jorge Meré, Toni Leistner, Benno Schmitz – Florian Kainz, Ellyes Skhiri, Jonas Hector (Elvis Rexhbecaj 74′), Mark Uth (Dominick Drexler 82′), Ismail Jakobs – Anthony Modeste (Simon Terodde 84′).

Żółte kartki: Srbeny, Friðjónsson, Sabiri – Uth, Rexhbecaj, Skhiri, Jorge Meré.

Sędzia: Daniel Siebert.