Bundesliga: Borussia Mönchengladbach straciła fotel lidera

bundesliga

twitter.com

Na zakończenie 15. kolejki Bundesligi mieliśmy do czynienia z jedną niespodzianką. Borussia Mönchengladbach niespodziewanie przegrała 1:2 z Wolfsburgiem i straciła pozycję lidera. Na czwartą pozycję wskoczyło Schalke dzięki jednobramkowej wygranej nad Eintrachtem.

Spotkanie w Wolfsburgu zaczęło się niespodziewanie. Gospodarze w 13. minucie objęli prowadzenie. Na lewej stronie boiska Jérôme Roussillon z łatwością ograł obrońce Borussii, zakładając mu siatkę. Francuz dograł do znajdującego się niedaleko niego Xaviera Schlagera, a ten dobrym strzałem z pierwszej piłki pokonał Yanna Sommera. Radość “Wilków” trwała jednak bardzo krótko, bo już dwie minuty później Alassane Pléa dośrodkował w pole karne, a Breel Embolo strzałem z ostrego kąta zaskoczył Koena Casteelsa. Już wynik remisowy oznaczał, że Borussia straci pozycję lidera na rzecz RB Leipzig. Jak się okazało, goście nie zabrali do domu nawet tego jednego punktu. W doliczonym czasie gry świetnym strzałem z powietrza Maximilian Arnold dał zwycięstwo Wolfsburgowi.

Na zakończenie 15. kolejki w Gelsenkirchen Schalke wygrało 1:0 z Eintrachtem Frankfurt. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 53. minucie strzelił Benito Raman. Belg po dograniu Amine Harita strzałem przy dłuższym słupku wykończył kontrę gospodarzy. Eintracht miał dużą szanse na odwrócenie losów spotkania. W 66. minucie za brutalny faul poza polem karnym z boiska wyleciał bramkarz Schalke Alexander Nübel. Bramkarz bezpardonowo zaatakował Mijata Gaćinovicia i bardzo słusznie musiał opuścić boisko. Mimo gry w przewadze goście nie zdołali strzelić żadnego gola, przez co komplet punktów pozostał w sercu Zagłębia Ruhry.

Vfl Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)