Bundesliga: Borussia Dortmund zwyciężą rzutem na taśmę. Stracone punkty Bayernu

W sobotnich spotkaniach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi kibice byli świadkami jednej dużej niespodzianki. Bayern z Robertem Lewandowskim w składzie zaledwie zremisował 2:2 z Mainz. W ostatnich minutach trzy punkty uratowała Borussia Dortmund, która ostatecznie pokonała 3:2 imienniczkę z Mönchengladbach.

Mecz na Allianz Arena rozpoczął się sensacyjnie, już w trzeciej minucie bramkę dla Mainz zdobył Bojan Krkić. Bayern szybko wyrównał za sprawą Arjena Robbena. Podopieczni Carlo Ancolettiego nie utrzymali remisu do przerwy, w 40. minucie rzut karny wykorzystał Daniel Brosinski. Po przerwie Bawarczycy za wszelką cenę starali się wyrównać wynik spotkania, udało się to dopiero w 73. minucie. Jeden punkt swojej drużynie dał Thiago Alcântara. Pełne 90 minut w Bayernie zagrał Robert Lewandowski, któremu nie udało się powiększyć swojego dorobku strzeleckiego i dać swojej drużynie trzy punkty.

W drugim najciekawszym sobotnim spotkaniu 30. kolejki Borussia Dortmund na wyjeździe grała z Borussią Mönchengladbach. Goście rozpoczęli od skutecznie wykorzystanej jedenastki Marco Reusa, która dała im prowadzenie. Piłkarze z Dortmundu nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku do przerwy, w 43. minucie wyrównał Lars Stindl. Koniec pierwszej, jak i początek drugiej połowy okazał się bardzo pechowy dla Borussi Dortmund. W 48. minucie samobójcze trafienie zaliczył Marcel Schmelzer. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się ledwie jedenaście minut, stan meczu wyrównał niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang. Kiedy wydawało się, że podopieczni Thomasa Tuchela podzielą los Bayernu, w końcówce spotkania dogranie Gonzalo Castro wykorzystał Raphaël Guerreiro. Borussia tym samym zdobyła bardzo cenne trzy punkty i awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Cały mecz w drużynie z Dortmundu zagrał Łukasz Piszczek.

W pozostałych sobotnich meczach Hertha wygrała 1:0 z Wolfsburgiem (90 minut w drużynie “Wilków” zanotował Jakub Błaszczykowski). Skazana na spadek drużyna z Darmstadt wygrała 2:1 z Hamburgerem SV. Pewne zwycięstwo zanotował Eintracht Frankfurt, który pokonał 3:1 Augsburg, oraz Werder Brema, który wygrał 4:2 z Ingolstadt.

Bayern Monachium 2-2 FSV Mainz 05

Arjen Robben 16, Thiago Alcântara 73 – Bojan Krkić 3, Daniel Brosinski 40 (karny)

Borussia Mönchengladbach 2-3 Borussia Dortmund

Lars Stindl 43, Marcel Schmelzer 48 (samobójcza) – Marco Reus 10 (karny), Pierre-Emerick Aubameyang 59, Raphaël Guerreiro 87

Hertha Berlin 1-0 VfL Wolfsburg