Hit dla Olimpii, zwycięstwa pierwszej dwójki, Kluczbork nie składa broni, Wisła w strefie barażowej, kolejna strata punktów Górnika, Angielski samodzielnym królem – zapraszam na podsumowanie 27. kolejki Nice I ligi.

W najciekawszym meczu kolejki Olimpia Grudziądz pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:1. Dzięki tej wygranej Olimpijczycy przeskoczyli Zagłębie i są już na trzecim miejscu w tabeli. Co ciekawe jedenaście minut przed końcem meczu, przy stanie 1:1 Marcin Kaczmarek nie wykorzystał rzutu karnego. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Karol Angielski i tym samym 21-latek z czternastoma bramkami na koncie został samodzielnym królem strzelców.

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 3:1
Jakub Łukowski 34′, Marcin Woźniak 82′, Karol Angielski 89′ – Tomasz Nowak 30′

Lider rozgrywek, Sandecja pokonała na własnym stadionie Chrobry Głogów. Jedyną bramkę w meczu zdobył Bartłomiej Dudzic na trzy minuty przed przerwą. Zespół z Podkarpacia odniósł czwarte kolejne zwycięstwo oraz może się pochwalić trzema spotkaniami z rzędu bez straty gola! Z kolei gracza z Dolnego Śląska przerwali swoją serię – trzech zwycięstw.

Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów 1:0
Bartłomiej Dudzic 42′

Chojniczanka pokonała w Siedlcach miejscowy Pogoń 2:1 mimo, że jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu przegrywała. Tym samym klub z Chojnic odniósł drugą wyjazdową wygraną z rzędu. Z kolei dla klubu z Mazowsza jest to czwarta kolejna porażka.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 1:2
Michał Bajdur 60′ – Rafał Grzelak 88′, Andrzej Rybski 90′

Miedź Legnica pokonała zajmującego przedostatnią pozycję Znicza Pruszków i dzięki potknięciu Katowiczan awansowała na piąte miejsce w tabeli. Natomiast dla klubu spod Warszawy jest to szesnasta porażka!

Miedź Legnica – Znicz Pruszków 2:0
Jakub Vojtuš 10′, Łukasz Garguła 57′

Gdyby GKS Katowice w dwóch ostatnich meczach zamiast remisów wygrał, to dzisiaj byłby liderem. Tak się jednak nie stało i popularna GieKSa zajmuje szóstą lokatę tracąc do pierwszego miejsca cztery punkty.

Stal Mielec – GKS Katowice 3:3
Szymon Sobczak 8′, Krystian Getinger 40′, Aleksandyr Kolew 71′ – Tomasz Foszmańczyk 48′ (rzut kanry), Andreja Prokić 63′, Mikołaj Lebedyński 83′

Jedyne spotkanie, w którym nie padły bramki rozgrywane było w Zabrzu. Piłkarze 14-krotnego mistrza Polski kolejny raz zawiedli swoich kibiców. Dla Górników był to drugi mecz przed własną publicznością bez wygranej, a dla klubu z Bieguna Północy drugie spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki.

Górnik Zabrze – Wigry Suwałki 0:0

W Tychach spotkały się drużyny grające o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Gospodarze dzięki temu remisowi wydostali się ze strefy barażowej, a klub ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje pierwsze miejsce pod względem wyjazdowych remisów. Stomil na czternaście rozegranych meczy na obcym terenie zremisował aż osiem!

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 2:2
Łukasz Grzeszczyk 7′ (rzut karny), Daniel Tanżyna 49′ – Patryk Kun 29′, 57′

W Puławach smutek, ponieważ miejscowa Wisła ponownie powróciła na miejsce barażowe. Podopieczni Adama Buczka tym razem przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla klubu z Lubelszczyzny jest to szósty mecz bez wygranej przed własną publicznością. Z kolei Górale zaliczyli siódmy kolejny mecz bez porażki.

Wisła Puławy – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1
Tomasz Podgórski 86′

Bytovia nie wygrała już jedenastego z rzędu spotkania. Tym razem było naprawdę blisko, ale w ostatniej minucie meczu piłkarze prowadzeni przez Adriana Stawskiego stracili bramkę po strzale z rzutu karnego. Z kolei czerwona latarnia ligi nie składa broni i nadal ma matematyczne szanse na utrzymanie. W następnej kolejce MKS pojedzie do Suwałk na mecz z Wigrami.

MKS Kluczbork – Bytovia Bytów 2:2
Piotr Kwaśniewski 32′, Rafał Niziołek 90′ (rzut karny) – Mateusz Klichowicz 39′, Jakub Wilk 58′