Brzęczek: Teraz jest moda na to, aby uderzać w Lewandowskiego

Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jerzy Brzęczek postanowił wziąć w obronę Roberta Lewandowskiego.

W ostatnich miesiącach jest dużo krytyki wobec reprezentacji Polski. Nie może to oczywiście dziwić przez wyniki. Przez kolejne wpadki Polska do końca będzie walczyła o kwalifikację na EURO 2024. Posadą selekcjonera zapłacił już za to Fernando Santos, którego zastąpił Michał Probierz.

Coraz częściej jednak wśród ekspertów i kibiców pojawiają się głosy, że to piłkarze są winni obecnej sytuacji. I to wobec ich powinno się wyciągnąć konkretniejsze decyzje. Choćby utratę przez Lewandowskiego opaski kapitana. Z taką opinią nie zgadza się były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek.

– Teraz jest moda na to, aby uderzać w Roberta. Nagle wszyscy krzyczą, że nie ma predyspozycji do tego, aby być kapitanem, a przez lata, kiedy kadrze szło dobrze, nikt się o tym nie zająknął. Znowu mamy do czynienia z odbijaniem się od ściany do ściany, a dyskusję kibiców zdominuje pytanie, czy selekcjoner pokaże odwagę i zrezygnuje z Lewandowskiego. Moim zdaniem to byłby wielki błąd. Trzeba przede wszystkim zrozumieć problemy tej szatni i oczyścić atmosferę. Zamknąć pewne tematy, chociażby te związane z wywiadem, który według mnie był nie na miejscu – stwierdził Brzęczek w szerokiej rozmowie dla “Interia Sport”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.