Brzęczek: Nie mam problemu ze słowami Kamila Glika

Brzęczek

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Kamil Glik powiedział kilka mocnych słów po meczu, ale niekiedy to ważne, żeby móc powiedzieć coś takiego drużynie. To świadczy o dojrzałości i ja nie mam z tym problemu – uważa Jerzy Brzęczek.

– Pierwsze 20 minut zagraliśmy super, ale później już każdy pod siebie, jakimiś piętkami, tylko po to, by strzelać bramki. Nie o to w piłce chodzi- mówił na gorąco Kamil Glik po zwycięskim starciu z Łotwą w Rydze (3:0). – Dla mnie najważniejsze jest to, co dzieje się na boisku i jak reagują zawodnicy. W meczu z Łotwą przez kilkanaście minut w pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak oczekiwaliśmy, może wtedy Kamil pomyślał, że nie realizujemy naszych zadań. W moim przekonaniu druga połowa była bardzo dobra. Sprawa jest wyjaśniona i nie ma żadnej dyskusji. Tego typu rzeczy są bardzo medialne, przyzwyczailiśmy się do tego – z kolei powiedział Jerzy Brzęczek na konferencji przedmeczowej z Macedonią Północną.

– Najważniejszą kwestią jest to, żeby realizować zadania, które postawimy naszym piłkarzom. Nasza grupa jest bardzo wyrównana i nie ma zdecydowanych faworytów. To pokazuje, że pierwsze zwycięstwo było bardzo cenne i trudne do wywalczenia. Macedonia Północna po ostatnim zwycięstwie ze Słowenią na pewno urosła i wyjdzie z dużą pewnością siebie. Mam jednak świadomość swojej siły, klasy. Trzeba pokazać mobilizację, koncentrację, zaangażowanie i dyscyplinę, bo wtedy łatwiej zaprezentować swoje możliwości – dodał selekcjoner.

Krystian Bielik podczas wtorkowego treningu doznał urazu, kiedy zderzył się z Krzysztofem Piątkiem. Jerzy Brzęczek nie mógł skorzystać z zawodnika Derby Count w Rydze i na Stadionie Narodowym w Warszawie go nie ujrzymy. – Nasza sytuacja w kadrze jest podobna jak przed meczem z Łotwą. Do naszej dyspozycji niestety nie jest Krystian Bielik, który zmaga się z urazem. Pozostali zawodnicy są dostępni – zdradził Brzęczek.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *