Brzęczek: Macedonia Północna jest nieobliczalna

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski już jutro zmierzy się w trzecim spotkaniu eliminacyjnym do EURO 2020 z Macedonią Północną w Skopje. Na konferencji przedmeczowej pojawili się Jerzy Brzęczek oraz Kamil Glik, którzy omówili obecną sytuację w kadrze.

Prawie blisko dwie godziny później, niż to było planowane, “Biało-Czerwoni wylecieli z Warszawy do Skopje z powodu awarii samolotu. – To była dla nas niespodzianka. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy. Całe szczęście, że dowiedzieliśmy się o opóźnieniu przed wyjazdem na lotnisko. Planów to nie burzy, ale mieliśmy przez to krótszy czas pomiędzy przylotem, posiłkiem i wyjazdem na trening – rozpoczął konferencję Jerzy Brzęczek. – Jedną rzeczą są rankingi, ale nie odpowiadają one umiejętnościom zawodników. W poprzednich eliminacjach Macedonia Północna postawiła trudne warunki na swoim terenie, gdzie pokazała, że jest zespołem bardzo nieobliczalnym – dodał selekcjoner.

Kamil Glik dopiero od poniedziałku rozpoczął treningi z całym zespołem. Doświadczony defensor już dwóch lat zmaga się z tym problem, gdy dochodzi do obciążeń ze względu na liczbę spotkań. – Z moim ścięgnem Achillesa jest już coraz lepiej. Miałem lekkie problemy w końcówce sezonu. Nie mogłem trenować i  w tym czasie przechodziłem zabiegi, lecz teraz jestem do dyspozycji trenera – powiedział Kamil Glik. – Jesteśmy na samym początku eliminacji i mam nadzieję, że będziemy na czele po ich zakończeniu. Dwie kolejki pokazały, iż wiele może się wydarzyć – twierdził obrońca AS Monaco.

– Mamy okres, w którym piłkarze kończą rozgrywki ligowe w różnych terminach. Najwcześniej swoje mecze zakończyli zawodnicy będący w Premier League. Zawodnicy byli na różnym etapie treningowym, ale będę bardzo szczęśliwy, jeśli będziemy na takim poziomie fizycznym, jak na treningach. Oczywiście nie tyczy się, to tylko naszej kadry, dlatego nie możemy szukać wymówek – tłumaczy Brzęczek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi