Jerzy Brzęczek: Łukasz Fabiański będzie numerem jeden

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzeczek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zdradził, że między słupkami wystąpi Łukasz Fabiański.

Już w piątek Biało-Czerwoni zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Macedonią Północną. Sytuacja kilku kadrowiczów jest niepewna i dochodzą do siebie po wyczerpującym sezonie ligowym.

– Na ten moment Przemysław Frankowski wyląduje w Polsce popołudniu, natomiast uraz ostatecznie ze zgrupowania wyeliminował Arkadiusza Recę. Niestety dzisiaj w czasie treningu urazu doznał Dawid Kownacki. Jest teraz na badaniach i dopiero po tym będziemy w stanie określić, jaki jest dokładny stan jego zdrowia. W treningu bierze udział Maciej Rybus, ale musi uważać, bo w ostatnim czasie miał problemy mięśniowe – tłumaczy Jerzy Brzęczek.

Kadrowicze już w ubiegłym tygodniu trenowali w Warszawie, a wielu podkreśla, iż formą podczas zajęć imponował Kamil Grosicki.

– Jestem zbudowany stanem fizycznym zawodników. Kamil Grosicki najwcześniej zakończył ze wszystkich sezon, ale w tym okresie trenował indywidualnie z Leszkiem Dyją. Jeśli chodzi o pozycję w bramce, to myślę, że wszystko jest jasne. Na początku marca zadecydowaliśmy, że numerem jeden będzie Łukasz Fabiański. Teraz między słupkami wystąpi golkiper West Hamu – mówi selekcjoner.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi