Brzęczek: Izrael jest dobrze zorganizowany

Jerzy Brzęczek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka jeszcze nie zaznała porażki w eliminacjach do EURO 2020, a już dzisiaj czeka ich potyczka z reprezentacją Izraela w Warszawie na PGE Narodowym.

Po meczu z Macedonią Północną (1:0 da Polaków) wiele słów krytyki spłynęło w kierunku “Biało-Czerwonych”. Kibice mają zastrzeżenia do stylu kadry, a w zasadzie jej brak. Największym zagrożeniem ze strony Izraela będzie Eran Zahavi, który przed trzema dniami skompletował hat-tricka Łotwie. – To nie ja będę starał się powstrzymać, ale moja drużyna. Zahavi to bardzo dobry i skuteczny strzelec, co pokazują jego statystyki w poprzednich meczach kwalifikacyjnych. Ma duży wpływ na cały zespół, który jest bardzo dobrze zorganizowany i kreuje wiele sytuacji. Atutem Zahaviego jest umiejętność zdobywania bramek zza linii pola karnego. Nasza obrona musi być czujna, żeby nie przedłużył swojej passy – powiedział Jerzy Brzęczek podczas konferencji prasowej.

Selekcjoner reprezentacji Polski chwali zawodników drużyny przeciwnej za wyszkolenie techniczne oraz świetne zorganizowanie. – Nasi rywale potwierdzili w minionych meczach, że są dobrze zorganizowani i wyszkoleni technicznie. To było widoczne w sposobie gry i stwarzaniu sytuacji podbramkowych. Mecz z Łotyszami na wyjeździe ułożył się im bardzo dobrze, bo szybko zdobyli bramkę po rzucie wolnym Zahaviego. Następne bramki zostały strzelone już w drugiej połowie. Zdajemy sobie sprawę, że ta drużyna gra bardzo dobrze w piłkę – dodał 48-latek.

źródło: Łączy Nas Piłka / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi