Brescia przegrywa w barażach. Serie A nie dla Polaków

superscommesse.it

Brescia przegrała z Cittadellą i w przyszłym sezonie nie zobaczymy tej drużyny w Serie A. Tym samym, grono Polaków w najwyższej klasie rozgrywkowej Italii nie powiększy się o nazwiska Filipa Jagiełły i Jakuba Łabojko. 

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Brescia zajęła 7. miejsce w rundzie zasadniczej włoskiej Serie B, co oznaczało jedno: baraże. „Le Rondinelle” nie podołali jednak Cittadelli i w przyszłym sezonie znowu powalczą na tym samym szczeblu rozgrywkowym o awans do Serie A.

Jedyną bramkę zdobył w 40. minucie spotkania Federico Proia i jak się okazało, tyle wystarczyło do zwycięstwa. Z racji tego, że regulamin rozgrywek nie przewiduje meczów rewanżowych, już dziś wiemy, że nie ujrzymy Filipa Jagiełły i Jakuba Łabojko w przyszłym sezonie Serie A.

Polacy znaleźli się w podstawowej 11-stce na pojedynek z Cittadellą. Jagiełło opuścił plac gry w 64. minucie, zaś Łabojko – w 89. minucie.

Jednakże, jeszcze 2. polskich zawodników ma szansę na awans. Lecce Marcina Listkowskiego i Mariusza Stępińskiego zmierzy się w półfinale z kimś z pary Venezia/Chievo. Jak wiadomo, wcześniej w Serie A zameldowali się: Szymon Żurkowski, Paweł Jaroszyński, Patryk Dziczek i Tomasz Kupisz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.