Krzysztof Piątek o kontuzji: Walczę o Euro

Krzysztof Piątek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polski snajper złamał kostkę w ostatnim meczu ligowym z Schalke 04, co oficjalnie potwierdziły władze klubu.

Krzysztof Piątek nie dokończył środowego spotkania ligowego z Schalke 04. Jak podaje klub w oficjalnym oświadczeniu, Piątek złamał kostkę. Dla Polaka jest to już pewny koniec sezonu ligowego i opuści on ostatnie dwa mecze ligowe. Nie jest to jednak największy problem. Polak jest jednym z ważnych elementów reprezentacji Polski. Najważniejszą kwestią pozostaję to, czy zdoła wyzdrowieć na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy.

W sprawie udziału w Euro głos zabrał sam poszkodowany, o czym poinformował Roman Kołtoń. Polski dziennikarz informuje, że napastnik będzie walczył o wyjazd na Euro do samego końca i nie traci nadziei. W najbliższym czasie czekają go kolejne diagnozy.

– Walczę o EURO – dziś i jutro kolejne diagnozy

Mimo chęci Polaka przeszkodą w występie na turnieju może być czas. Do tegorocznych Mistrzostw Europy pozostał niemal równy miesiąc. Dążenie Piątka do wzięcia udziału w zbliżającej się imprezie może okazać się niewystarczające, jeśli najbliższe diagnozy wykluczą u niego możliwość powrotu w tak krótkim okresie czasowym.

Krzysztof Piątek przed spotkaniem z Schalke miał dużą szansę na wystąpienie w każdym możliwym meczu ligowym. Do tej pory brał w udział we wszystkich 32 spotkaniach. Strzelił w nich 7 bramek i zanotował 2 asysty. Jego dorobek bramkowy w tym sezonie nie zostanie już niestety poprawiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.