Brentford z bonusem za debiut Olliego Watkinsa w reprezentacji Anglii!

źródło: Twitter (@EURO2020)

Gareth Southgate dał zadebiutować Olliemu Watkinsowi w reprezentacji Anglii. Napastnik Aston Villi zjawił się na placu gry w drugiej połowie meczu z San Marino. I dzięki temu wydarzeniu, Brentford otrzyma premię.

Brentford otrzyma od Aston Villi bonus w wysokości miliona funtów. Kiedy napastnik w 63 minucie zmieniał Dominica Calverta-Lewina, aktywowała się klauzula. Została zawarta w kontrakcie Watkinsa, kiedy ten przechodził do “The Villans”. Z kolei Exeter City od “The Bees” otrzyma 150 tysięcy funtów.  To nie pierwsza premia klubu z League Two. W tamtym roku klub otrzymał 4,2 miliona funtów za transfer Watkinsa.

Dla Brentford bonusy związane z reprezentacją nie są czymś nowym. Podobną umowę sporządzili w przypadku Jamesa Tarkowskiego, który debiutował w kadrze w 2018 roku. Wtedy klub z Championship mógł cieszyć się z przychodu w wysokości 500 tysięcy funtów.

W umowie Watkinsa z Villą jest jeszcze kilka punktów, przez które kwota transferu może wzrosnąć nawet do 33 milionów funtów – To niewiarygodne, szczerze mówiąc, o tym marzyłem. Szczerze mówiąc, brak mi słów. To była dobra podróż. Jestem zaszczycony, że mogę tu przyjść, dostać szansę na założenie tej koszulki i nawet strzelić gola w swoim debiucie. Jestem wniebowzięty – powiedział po meczu szczęśliwy piłkarz.

Ollie Watkins to rewelacja obecnego sezonu Premier League. Jego dobra postawa poskutkowała debiutem w reprezentacji “Synów Albionu”. Strzelił nawet swojego pierwszego gola w narodowych barwach.

Źródło: football.london


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *