Brazylia zwycięża i bukuje bilety do Kataru

Brazylia 2

Źródło: cbf.com.br

Brazylia jedzie na Mundial! Ekipa z Kraju Kawy wygrywając 1-0 z Kolumbią zapewniła sobie awans na turniej w Katarze. Ekipa Canarinhos jest czwartą nacją, która może już bukować sobie bilety. Prócz gospodarzy grę w przyszłorocznym turnieju mają zapewnione kadry Niemiec oraz Danii.

Brazylia podejmowała Kolumbię na stadionie w Sao Paulo. Mecz ten był określany jako jeden z hitów eliminacji w strefie południowoamerykańskiej. Zawodnicy trenera Ruedy nie przestraszyli się gospodarzy, ale niewiele z tego wynikało. Pierwsza połowa, to raczej partia szachów, w której żaden z rywali nie próbował się odkryć.

Wraz z początkiem drugiej połowy, selekcjoner Brazylii zdecydował się na jedną zmianę. Defensywnego pomocnika Freda, zastąpił nieszablonowy gracz Realu Madryt – Vinicius. Była to dobra decyzja, ponieważ Brazylia rozgrywała piłkę na połowie Kolumbijczyków i nie było większej potrzeby ryglowania środka pola. W meczu swoją grę prowadził Neymar, który kilkukrotnie miał pretensję do arbitra o złe podejmowanie decyzji. Jednak to właśnie zawodnik PSG popisał się kluczowym podaniem w akcji bramkowej.

Na zegarze była już 72. minuta, kiedy to Neymar zagrał bardzo ładne podanie do wbiegającego na czystą pozycję Lucasa Paquety. Piłkarz francuskiego Lyonu nie miał problemów z pokonaniem Davida Ospiny i w taki sposób Canarinhos objęli prowadzenie. Po zdobyciu gola nadal byli oni stroną przeważającą i nie dopuszczali Kolumbii do przeprowadzenia jakiejkolwiek akcji. W drużynie Los Cafeteros po rocznej przerwie zagrał James Rodriguez. Były zawodnik Realu, Bayernu czy Evertonu nie wniósł jednak wiele do gry swojego zespołu. W tabeli eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej – liderem jest Brazylia, która o 9 punków wyprzedza Argentynę. Kolumbia zajmuje 5 lokatę, ale mecz mniej mają Urugwajczycy, którzy są punktowo zrównani z zespołem trenera Ruedy.

Eliminacje MŚ: Niespodziewana porażka Szwecji. Grad goli w Rosji, Niemczech i na Malcie