Eliminacje MŚ: Niespodziewana porażka Szwecji. Grad goli w Rosji, Niemczech i na Malcie

Rosja

Za nami bardzo emocjonujący wieczór w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze 2022. Kibice zobaczyli łącznie 39 bramek, a za największą niespodziankę można uznać wynik starcia Gruzji ze Szwecją.

Grupa A

W pierwszym meczu grupy A Azerbejdżan przegrał na własnym stadionie z Luksemburgiem 1:3 (0:0). Goście wyszli na prowadzenie w 67. minucie za sprawą trafienia Gersona Rodriguesa. 11 minut później prowadzenie Luksemburga podwyższył Sebastien Thill. W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla gości strzelił Gerson Rodrigues, który tym samym zaliczył dublet. Azerbejdżan odpowiedział tylko jednym trafieniem, autorstwa Azera Salahli w 82. minucie.

W drugim meczu tej grupy Irlandia zremisowała bezbramkowo z Portugalią. Zdobyty punkt pozwolił ekipie Cristiano Ronaldo awansować na 1. miejsce w tabeli. W grze o Katar z tej grupy pozostają tylko dwie ekipy – Portugalia i Serbia, które mają po 17. punktów. Batalia o awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Wówczas dojdzie do bezpośredniego starcia obu ekip.

Grupa B

Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz Gruzji ze Szwecją. Skazywani na porażkę gospodarze postawili się wyżej notowanemu rywalowi i wygrali 2:0. Obie bramki dla Gruzji strzelił skrzydłowy Rubina Kazań Chwicza Kwaracchelia. Szwedzi tym samym mogą stracić bezpośredni awans na mundial, ponieważ swój plan zrealizowała Hiszpania. La Furia Rocha ograła Grecję 1:0 i awansowała na pierwsze miejsce w stawce z 16. punktami na koncie. Aktualny lider grupy w ostatniej kolejce zagra ze Szwecją. Sprawa awansu rozstrzygnie się więc na Estadio La Cartuja.

Grupa H

W meczu rozgrywanym o godzinie 18:00 reprezentacja Rosji pewnie pokonała Cypr 6:0. Pewne zwycięstwo odniosła również Chorwacja, która ograła na wyjeździe Maltę 1:7. Oba zespoły zgodnie z planem zainkasowały trzy punkty, więc wszystko rozstrzygnie się 14 listopada podczas bezpośredniego starcia Chorwacji z Rosją. Warto także odnotować, że niewalczące już o nic Słowacja i Słowenia podzieliły się punktami, remisując 2:2.

Grupa J

Armenia przegrywając 0:5 z Macedonią Północną straciła iluzoryczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie, uprawniającego do gry w barażach. Trzy punkty pozwoliły za to Macedończykom uplasować się tuż za plecami lidera – reprezentacji Niemiec. Podopieczni Flicka w czwartkowy wieczór ograli zaś na wyjeździe Liechtenstein 9:0. W trzecim meczu tej grupy Rumunia zremisowała bezbramkowo z Islandią, zachowując tym samym szanse na udział w barażach.