Borussia wygrywa. Kolejny gol Piszczka

bvb.de

Borussia Dortmund pokonała 3:1 Freiburg. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, strzelec bramki na 2:1.

Już w czwartej minucie to goście mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Vincenzo Grifo dostał świetnie podanie na wolne pole, jednak w sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko, co ułatwiło interwencję bramkarzowi.

Później podobną sytuację po drugiej stronie boiska, Pierre-Emerick Aubameyang. Zawodnik z Gabonu wybrał jednak lob, który minimalnie minął jednak słupek bramki Freiburga. Chwile później pięknym strzałem popisał się Emre Mor, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W końcu wynik został otwarty przed samą przerwą. Piłka zagrana przez Goetzego dotarła do Dembele. Francuz zagrał wzdłuż linii końcowej, a Aubameyang wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.

Bramka do szatni podbudowała wyraźnie zawodników Thomasa Tuchela. Tuż po przerwie znów świetnie pokazał się Ousmane Dembele, który po indywidualnej akcji wypracował sobie okazję strzelecką, jednak jego uderzenie wybronił Alexander Schwolow.

Chwilę później Borussia podwyższyła prowadzenie, za sprawą Łukasza Piszczka. Castro w polu karnym podaniem szukał Aubameyanga. Uprzedził go jednak obrońca przyjezdnych, jednak jego wybicie było na tyle niefortunne, że trafiło pod nogi Polaka, który mocnym strzałem dał drugiego gola BVB.

Po kwadransie drugiej części gry, czerwono-czarni niebezpiecznie się zbliżyli. Maximilian Philipp po szybkim rozegraniu długiej piłki, stanął oko w oko z Burkim i pewnym strzałem pokonał Szwajcara.

Już trzy minuty później Freiburg mógł jednak sam strzelić sobie w kolano. Niedermeier zagrał do Schwolowa, jednak ten nie spodziewał się tego zagrania i zapachniało samobójem. W ostatniej chwili bramkarz zdołał jednak wybić piłkę, a strzał Aubameyanga wylądował na słupku.

Obydwie drużyny obudziły się kwadrans przed końcem. Najpierw Burki świetnie interweniował po strzale Bulutu. W odpowiedzi jak zwykle znalazł się Auba, jednak tym razem lepszy okazał się golkiper.

W doliczonym czasie gry BVB jednak rozstrzygnęła spotkanie. Fantastycznie rozegraną akcję skończył strzał z ostrego kąta Raphael Guerreiro, wykorzystując podanie Castro.

Borussia Dortmund – SC Freiburg 3:1 (1:0)

Bramki: 45′ Pierre-Emerick Aubameyang, 53′ Łukasz Piszczek, 90+1′ Raphael Guerreiro – 60′ Maximilian Philipp

Borussia: Burki – Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer – Weigl, Mor (64′ Pulisić), Goetze (71′ Raphael Guerreiro), Castro, Dembele (80′ Rode) – Aubameyang.

Freiburg: Schwolow – Ignjovski, Gulde (54′ Niedermeier), Soyuncu, Gunter – Bulut, Hofler, Abrashi, Grifo – Petersen (54′ Haberer), Philipp (67′ Niederlechner).