Boniek: Funkcjonujemy i pomagamy innym, rozdaliśmy 120 milionów złotych

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zamknięte stadiony dla publiczności w meczach reprezentacji odbiją się na finansach PZPN-u. – Dzięki Bogu byliśmy na kryzysowy czas jakoś przygotowani, mieliśmy rezerwy. Funkcjonujemy i zarazem pomagamy innym. Rozdaliśmy 120 milionów złotych – przypomina Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podkreśla ponadto, że czekają ich bardzo trudne cztery, a nawet pięć miesięcy. – Cały czas uczymy się skutecznie walczyć z koronawirusem, próbujemy zdiagnozować chorych, także tych bezobjawowych, oddzielić ich od zdrowych. Obserwuję rozwój pandemii, analizuję różne fakty i dochodzę do wniosku, że do marca będziemy mieli wielki problem. Mógłbym sprzedawać optymizm, lecz chyba nie w tym rzecz. Lepiej mądrze stawiać czoła wyzwaniu. A ryzyko zakażenia groźną chorobą istnieje – dla piłkarzy, dla kibiców, dla wszystkich – dodał w sobotnim wydaniu “Przeglądu Sportowego”.

W listopadzie kadra narodowa na Stadionie Śląskim w Chorzowie podejmie Holendrów i wprowadzone restrykcje nie dają żądnych możliwości, by kibice mogli obejrzeć mecz z trybun. – Akurat mecze reprezentacji pod względem protokołu sanitarnego są całkowicie bezpieczne, natomiast zapadły decyzje instytucji państwowych, którym się oczywiście podporządkowujemy i w tej kwestii nie ma nawet co dyskutować – przyznał Boniek.

– Przyjmujemy to z pokorą. Koronawirus uderzył we wszystkich, byłoby dziwne, gdyby ominął PZPN. Dzięki Bogu byliśmy na kryzysowy czas jakoś przygotowani, mieliśmy rezerwy. Funkcjonujemy i zarazem pomagamy innym. Rozdaliśmy 120 milionów złotych – stwierdził.

Sytuacją pandemiczną zaniepokojone są też kluby. Kilka spotkań zostało już przełożonych ze względu na zagrożenie chorobą. W PZPN przygotowano się na możliwość wcześniejszego zakończenia sezonu, w przypadku rozegrania połowy spotkań. – Uważam jednak, że nie będzie takiej konieczności i mimo pandemii jakoś się przemęczymy. Głównie dlatego, że mamy mnóstwo innych awaryjnych rozwiązań. Zredukowaliśmy rozgrywki do trzydziestu kolejek, jest możliwość płynnego przekładania spotkań, grania w innym rytmie tygodniowym, no i oczywiście bez kibiców. Nie chcemy nikomu dawać walkowera i tworzyć w ten sposób pola do spekulacji, ale ciągle będziemy powtarzać, że zdrowie jest najważniejsze – zaznaczył.

źródło: przegladsportowy.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *