Bologna sprzątnie Milanowi Zlatana sprzed nosa

zimbio.com

Chętnych do zakontraktowania Zlatana Ibrahimovicia jest wielu, ale czy sam Szwed wybierze nieoczekiwanie Bolognę?


Zlatan Ibrahimović po zakończeniu sezonu MLS i zamknięciu epizodu pod tytułem Los Angeles Galaxy jest rozchwytywanym napastnikiem na rynku, szczególnie przez kluby Serie A. Nie uszło bez echa, że piłkarz mający na karku 38 lat czuje się bardzo dobrze, a dowodem tego są właśnie liczby uzyskane w minionej kampanii rozgrywek o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych ( 29 meczów, 30 goli ). Bez względu na poziom ligi – rezultat ten musi robić wrażenie. Klasa Ibracadabry daje ponownie o sobie znać. Instynkt snajpera cały czas go nie zawodzi, stąd też trudno się dziwić, że klasowe drużyny Europy chcą go mieć w swoich szeregach. Najprawdopodobniej Szwed będąc wolnym zawodnikiem na rynku wróci na Półwysep Apeniński i niekoniecznie musi to być Mediolan. Spekulacje trwają, ale Bologna wysuwa się w tej chwili na czoło zespołów Serie A chcących spełnić żądania finansowe i zatrudnić Ibrahimovicia. Rossoblu znajduje się obecnie zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową, ale Siniša Mihajlović uspokaja kibiców, a dyrektor sportowy w osobie Riccardo Bignona tylko potwierdza, że jest to tylko okres przejściowy. „Naszą ambicją jest zagrać w europejskich pucharach. Może nie w tym roku, ale robimy wszystko, aby się tam znaleźć.”

Menedżer klubu z Bolonii bardzo dobrze zna Zlatana z czasów wspólnie spędzonych w Interze Mediolan. Droga obu Panów złączyła się 13 lat temu, kiedy Siniša Mihajlović pełnił funkcję asystenta trenera Roberto Manciniego. Na pewno jeden z ważnych argumentów przekierowujących piłkarza w kierunku miejsca, w którym będzie odczuwał komfort cotygodniowej pracy w gronie ludzi mu odpowiadających. Dla Ibry ważnym głosem w podjęciu ostatecznej decyzji jest długoletnia partnerka, Helena Seger, która wyraża dużą chęć powrotu do Włoch, a szczególnie do stolicy mody, czyli Mediolanu.

Nie ukrywajmy, że ważnym aspektem są również zarobki byłego reprezentanta Szwecji. Ibrahimović ceni się wysoko i Milan ma choćby nadzieję, że Zlatan obniży swoje oczekiwania.

Ponowny rozkwit formy Ibracadabry sprawił, że ustawiła się kolejka chętnych z całej Europy. Czytając włoskie gazety wiemy, że na przykład Napoli, które naciskało na podpis, zaprzepaściło już swoją szansę. Dobrze jednak wiadomo jak wygląda sytuacja w „księstwie” Aurelio De Laurentiisa i aktualny wicemistrz Włoch raczej będzie zmuszony do sprzedaży, bądź pogodzenia się z samoistnym odejściem swoich największych gwiazd. Siniša Mihajlović borykający się z problemami zdrowotnymi jest już po rozmowach z Ibrą, także taki obrót spraw nieco wysuwa na prowadzenie Bolognę, gdzie rodzi się ciekawy projekt, a taka osobowość jak Zlatan Ibrahimović tylko pomoże zmierzać klubowi we właściwym kierunku. Władze Milanu muszą natomiast czujnie obserwować co robi rywal, a najlepiej jak najszybciej porozumieć się ze Szwedem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x