Celtic i Leicester powalczą o 20-latka z Ligue 2?

Stephane Diarra

Zdjęcie: https://www.facebook.com/BreizhImagesInside

20-letni Stéphane Diarra znalazł się na celowniku skautów Celtiku, Leicester City oraz Newcastle United. Francuz ma za sobą solidny początek sezonu na zapleczu francuskiej Ligue 1.

Od lipca minionego roku Diarra jest pomocnikiem FC Le Mans, do którego trafił ze Stade Rennais. Po rocznym wypożyczeniu ekipa z Kraju Loary zdecydowała się na definitywny transfer 20-latka.

Swoimi występami w obecnym sezonie Ligue 2 Francuz zwrócił na siebie uwagę kilku czołowych klubów z Wysp Brytyjskich. Wśród zainteresowanych wymienia się między innymi szkocki Celtic FC, jak i Leicester City czy Newcastle United.

Jedną z głównych zalet Diarry jest zdolność do skutecznego mijania rywali. Dotychczas spośród wszystkich zawodników zaplecza francuskiej ekstraklasy Stéphane może pochwalić się największą ilością prób (31), jak i udanych dryblingów (74% skuteczności).

W tegorocznej kampanii 20-latek rozegrał już 16 spotkań, w których to zdobył 3 bramki oraz zanotował 2 asysty. Jego indywidualne osiągnięcia nie przekładają się jednak na drużynowy sukces. Po 14 kolejkach Ligue 2 FC Le Mans plasuje się na odległej, siedemnastej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi