Bojkot kibiców Lecha Poznań. Nie będą przychodzić na mecze domowe

Lech Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Kibice Lecha Poznań w poście na Facebooku oświadczyli, że bojkotują mecze swojego klubu. 

Relacja pomiędzy kibicami Lecha Poznań a zarządem od kilku lat nie jest najlepsza. Teraz fanatycy “Kolejorza” postanowili posunąć się o krok dalej i zapowiedzieli, że dopóki Tomasz Rząsa pozostanie dyrektorem sportowym wielkopolskiego klubu, piłkarze będą grali przy pustych trybunach.

Fani mają za złe rodzinie Rutkowskich to, że pomimo dużych przypływów do kasy klubu ze sprzedaży, zarząd nie kwapi się do tego aby wzmocnić drużynę dobrymi zawodnikami.

W niedawno zakończonej kampanii “Duma Wielkopolski” zajęła dopiero 11. miejsce. Aby katastrofalny sezon się nie powtórzył, do Poznania przybyli tacy zawodnicy jak Barry Douglas, Radosław Murawski, Artur Sobiech i Joel Pereira.

Oto pełne oświadczenie kibiców Lecha Poznań: 

“Drodzy Kibole Lecha Poznań
Za nami fatalny sezon, a przed nami najważniejszych sezon w historii klubu. W przyszłym roku obchodzimy 100-lecie i nie wyobrażamy sobie innej sytuacji niż zdobycia Mistrzostwa Polski. Puchar Polski byłby miłym dodatkiem do tej szarej i beznadziejnej rzeczywistości, którą fundują nam włodarze naszego ukochanego klubu.
Nie będziemy tutaj przytaczać całej tej otoczki wokół, bo każdy z nas to widzi. Czas powiedzieć kilka konkretów.
Jest beznadziejnie. Klub który przez ostatnie 5 lat zarobił na transferach 40 milionów euro przez ten czas wydał niespełna 3. W tym czasie nie zdobył żadnego trofeum, nie osiągnął żadnego sukcesu sportowego, wręcz przeciwnie – ogrywają nas na własnym stadionie zwykłe średniaki i w całej Polsce się z nas śmieją.
Żaden piłkarz nie chce do nas przyjść bo fatalnie zarządzany klub nie jest dla niego gwarantem rozwoju oraz nie ma żadnych ambicji i jasno nakreślonego planu.
Dlaczego prezes klubu jasno nie zadeklaruje walki o Mistrzostwo tylko co roku przebąkuje o sezonie przejściowym, koperkowym i cholera wie jeszcze jakim?
Dla nas kiboli zarząd klubu jest niesłowny, mało wiarygodny i niekompetentny. To zgraja kłamczuchów zadufanych w sobie. Rodzina Rutkowskich zrobiła sobie z naszego klubu dojną krowę i w d#pie ma nas – kiboli. Zatrudnili niedojdę w postaci Dyrektora Sportowego, którego za nic w świecie nie chcą zwolnić, choć jego wyniki mówią same za siebie. Przez ostatnie 3 lata pozyskał 1 wartościowego zawodnika. Przez@jebisty wynik.
W ostatnich 3 miesiącach spotkaliśmy się z zarządem klubu 2 razy i nic sobie z tych spotkań nie robią. Kłamią w żywe oczy. To zgraja cwaniaczków opowiadających bajeczki i składająca deklaracje bez pokrycia. Na spotkaniu mówią jedno – by później ze wszystkiego się wycofać!
Dlatego postanowiliśmy nie chodzić na mecze Lecha na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, nie kupować karnetów, no bo po co? Nie ma obiecanych hiper transferów. Jest zwykły syf. Nikt nie chodzi do kina czy do teatru na szmirę z kiepskimi aktorami – tak samo nikt z nas nie pójdzie na stadion.
Będziemy jeździć na wyjazdy i wspierać piłkarzy oraz nowy sztab szkoleniowy, ale tych chytrusów i dusigroszy wpierać nie będziemy.
Dopóki pseudo dyrektor będzie w klubie oraz nie będzie tych “słynnych” transferów nie będziemy chodzić na mecze w Poznaniu.
Wszystkich pseudo doradców i znawców futbolu co będą zaraz tu wypisywać swoje mądrości pozdrawiamy środkowym palcem.
Mam nadzieję, że prawdziwi kibole nas rozumieją i wesprą w działaniach.
My kibole Lecha Poznań w przyszłym roku będziemy świętować setne urodziny klubu, pytanie czy sami czy z klubem…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.