Peter Hyballa zabrał głos w sprawie oskarżeń. “To był tylko żart”

Peter Hyballa

wisla.krakow.pl / fot. Bartek Ziolkowski

Peter Hyballa zdecydował odnieść się do oskarżeń w jego stronę. Szkoleniowiec oskarżany był o wyzywanie oraz poniżające traktowanie swoich piłkarzy. Niemiec opowiedział o tym w wywiadzie dla duńskiego portalu “Ekstra Bladet”.

Hyballa pracuje w Esbjerg fB dopiero od kilku tygodni, lecz od samego początku widać, że atmosfera w klubie od momentu przyjścia Niemca zrobiła się bardziej napięta.

Z klubu wyszła informacja,  że były szkoleniowiec Wisły Kraków stosował wobec swoich piłkarzy kary fizyczne oraz często obrażał zawodników lub ich rodziny. Przykładem takich słów ma być zdanie:  “Masz większe cycki niż twoja żona”.

– Powiedziałem tak, ale to był tylko żart. Dla mnie to jest język futbolu. Rozmawiałem z piłkarzem, którego to dotyczyło, zapytałem, czy to było dla niego aż tak złe i odpowiedział, że nie – powiediał Hyballa w rozmowie z “Ekstra Bladet”.

– Oczywiście, pojawiły się pewne nieporozumienia dotyczące mojego stylu trenerskiego. Może w duńskiej kulturze moje zachowania odbierane są jako agresywne. Ale ja uważam, że po prostu jestem emocjonalny – skomentował.

– Byłem zszokowany. Pojawiło się mnóstwo artykułów, także w niemieckich mediach. W końcu zadzwoniła do mnie moja mama, a ja nie wiedziałem, jak wytłumaczyć jej, co się stało. Dla mnie to nie było nic poważnego – podsumował Hyballa.

Źródło: Interia


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *