Richmond Boakye, były piłkarz Górnika Zabrze znalazł nowy klub

Boakye

zdjęcie: https://twitter.com/fcbeitar

Richmond Boakye nie będzie kontynuował swojej przygody z Górnikiem Zabrze. Na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do izraelskiego Beitaru Jerozolima.

Richmond Boakye był jedną z gwiazd zespołu Crveny Zvezdy Belgrad. W barwach “Czerwonej Gwiazdy” trafiał seryjnie do bramki rywala. Jego gole pozwoliły osiągać klubowi największe sukcesy w XXI wieku.

Gdy 13-krotny reprezentant Ghany zdecydował się przejść do Górnika Zabrze, jego transfer został przyjęty ze sporym optymizmem. Zawodnik z wielkim doświadczeniem, chociażby z gry w Lidze Mistrzów, w kwiecie wieku i do tego z dobrymi warunkami fizycznymi. No co może pójść nie tak?

Jak się okazuje jednak może. Napastnik nie poradził sobie w Polsce. W 14. meczach nie strzelił nawet gola. Wszystkie nadzieje kibiców z Zabrza legły w gruzach, bo Boakye nie przypominał gwiazdy ligi serbskiej, a pierwszego lepszego piłkarza ściągniętego nie wiadomo skąd.

Na koniec sezonu obie strony zdecydowały się zakończyć dotychczasową współpracę.

28-letni zawodnik długo nie szukał nowego miejsca zatrudnienia. Zgłosił się po niego Beitar Jerozolima, a Boakye chętnie zaakceptował ofertę tego klubu.

Na zasadzie wolnego transferu Ghańczyk przeniósł się do ligi izraelskiej. Z Beitarem podpisał umowę 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *