Sensacja przez duże S

Wisła Płock w niedzielnym spotkaniu kolejki 14.kolejki I Ligi na własnym obiekcie przegrała 0:1 z Chrobrym Głogów.

Dla gospodarzy cel przed tym meczem był jeden, a mianowicie powrócić na pozycję lidera w tabeli. Podopieczni Marcina Kaczmarka od pierwszych zaczęli realizować założenia, jednak w sytuacjach pod bramką przeciwnika brakowało skuteczności. Niewykorzystane sytuację zemściły się w 22. minucie, kiedy to blok defensywny Wisły zgnębił Damian Sędzia, pakując futbolówkę do pustej bramki. Na doprowadzenie do wyrównania kapitalną sposobność miał Wlazło, ale ten nie potrafił wykorzystać zamieszania w 16-ce Chrobrego, a następnie z kilku metrów pokonać Janickiego. Do przerwy gracze Ireneusza Mamrota schodzi z jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej odsłony to chaotyczne dośrodkowania ze strony faworyta. W 56. minucie powinno być 0:2, lecz Gąsior zagraniem z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Po tych zdarzeniach arbiter ukarał żółtą kartką Łuczaka. Remis za wszelką cenę – myśl, która towarzyszyła piłkarzom i sympatykom Wisły Płock. Iliev spróbował szczęścia z dystansu, ale jego próba poszybowała minimalnie obok prawego słupka. Na trzy minuty przed końcem do kajetu sędziego trafił Wlazło. Arbiter główny dodał aż 240. sekund do podstawowego czasu, jednak nie wystarczyło to, by zmienić wynik dzisiejszych zawodów.

Wisła Płock 0:1 Chrobry Głogów

Strzelcy:

0:1 Sędziak (22′)

Żółte kartki: Łuczak (60′), Szczepaniak (73′), Wlazło (88′)

Sędzia główny: Piotr Idzik

Skład Wisły Płock:  Kiełpin – Reca (60.Bąk), Łuczak (79.Rogalski), Wlazło, Stępiński, Radic, Sielewski, Stefańczyk, Iliev, Kun (46.Piotrowski), Lebedyński

Skład Chrobrego Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec, Sędziak (76.Hudyma), Gąsior (89.Michalec), Drewniak, Szcepaniak, Kościelniak (83.Hodowany), Górski