Twitter

PAOK wywozi z Estádio da Luz cenny bramkowy remis 1:1 (0:1). Benfica nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji, co zemściło się na nich w 76. minucie golem autorstwa Amra Wardy.

Benfica jako faworyt dwumeczu w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów przeważała niemalże przez całe 90 minut. Portugalczycy mieli jednak duży problem z wykańczaniem swoich szans, a brylował w tym… strzelec jedynego gola. W 8. minucie, zawodnik gospodarzy Gedson Fernandes skierował piłkę do siatki, ale gol został nieuznany z powodu spalonego. Najwięcej korzystnych sytuacji miał Pizzi. W przeciągu mniej więcej 5 minut zmarnował trzy świetne okazje. Ponadto bramkarzowi gości przy jednej z nich dopisało szczęście, bo piłka odbiła się od poprzeczki. Piłkarze PAOK – u nie patrzyli na to co działo się na boisku bezczynnie, tyle że mieli problem z właściwym wyregulowaniem celowników. Na 5 prób żadna nie znalazła się w świetle bramki. Gdy wydawało się, że do przerwy nie padnie już bramka, Pizzi wykorzystał w doliczonym czasie gry rzut karny, spowodowany przez Mauricio.

W drugiej odsłonie Benfica zamierzała szybko zdobyć bramkę. Nie pozwolił na to Paschalakis, bramkarz PAOK-u, który fantastycznymi interwencjami zatrzymał strzały Facudno Ferreyry oraz Alexa Grimaldo, kolejno w 50. i 57. minucie. Goście wytrzymali napór rywala i zdołali strzelić gola wyrównującego. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu Vareli z główki piłka odbiła się od poprzeczki, ale po dobitce futbolówkę skierował do siatki Egipcjanin, Amr Warda. Benfica miała od tego momentu 15 minut i doliczony czas gry, by odzyskać prowadzenie. Strzały Ferreyry i Joao Felixa nie wystarczyły jednak by pokonać świetnie tego dnia dysponowanego Paschalakisa. Drużyna z Salonik wywiozła cenny remis przed rewanżem na własnym stadionie.

SL Benfica – PAOK FC (1:0)