Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Belgii pewnie pokonała Panamę 3:0. Bramki zdobyli Dries Mertens i dwie Romelu Lukaku

O godzinie 17 do rywalizacji wkroczyły drużyny z grupy G, Belgia, czyli jeden z faworytów tego turnieju, a także Panama czyli debiutant. Każdy wynik niż zwycięstwo Belgów byłoby sensacją.

Pierwszy atak ze strony Belgów zobaczyliśmy w 6. minucie. Yannick Carassco oddał finezyjny strzał, ale piłkę pewnie chwycił Jaime Penedo. Podopieczni Hernána Gómeza byli mocno przestraszeni, o czym świadczy fatalne podanie Romána Torresa do swojego bramkarza, futbolówkę przejął Eden Hazard, ale kopnął w boczną siatkę. Swoją okazję, by wyprowadzić Belgów na prowadzenie miał też Kevin De Bruyne, jednak jego próba zakończyła się fiaskiem, bo uderzył wysoko nad bramką. Panamczycy dobrą akcję ofensywną stworzyli pod koniec pierwszej połowy, ostatecznie piłka trafiła do Armando Coopera, ale ten uderzył w trybuny. Do przerwy Belgia niespodziewanie remisowała z Panamą 0:0.

Druga połowa  rozpoczęła się kapitalnie dla podopiecznych Roberto Martíneza. Dośrodkowanie w pole karne Panamczyków, źle wybita piłka, dopadł do niej Dries Mertens i świetnym strzałem “ze szpica” pokonał Penedo.

Panamczycy mogli szybko wyrównać. Yoel Bárcenas dograł w szesnastkę, tam był Michael Murillo, który wyszedł sam na sam z Thibautem Courtois, uderzył, ale bramkarz Chelsea nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował. W 69. minucie Belgowie podwyższyli prowadzenie. De Bruyne świetnie wrzucił w szesnastkę, a tam głową trafił Romelu Lukaku. Napastnik Manchesteru United chwilę później już miał dwa gole w swoim dorobku. Dostał świetne podanie od Hazarda, wyszedł sam na sam i podciął futbolówkę nad bramkarzem. Ostatecznie Belgia pewnie pokonała Panamę 3:0.