Belgia lepsza od Anglii, Tunezja wygrywa z Panamą w meczu o honor

Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Belgii pokonała Anglię 1:0 w hicie grupy G, jedynego gola zdobył Adnan Januzaj. W drugim meczu tej grupy Tunezja pokonała Panamę 2:1.

Przez większość czasu meczu, obie drużyny grały wyrównanie. W pierwszej połowie swoje okazje do goli mieli ze strony Belgii Youri Tielemans, a ze strony Anglików Ruben Loftus Cheek, były one jednak niewykorzystane i do przerwy goli nie było. W pierwszych minutach drugiej połowy Belgowie objęli prowadzenie po cudownym golu Adnana Januzaja.

Był to jedyny gol tego meczu i Belgowie mogli świętować zwycięstwo w grupie.

Anglia – Belgia 0:1 (0:0)

Adnan Januzaj 51′

W drugim meczu tej grupy spotkały się drużyny, które grały o honor, czyli Panama i Tunezja. Pierwszą bramkę zdobyła drużyna z Ameryki Północnej, a w zasadzie to obrońca Tunezji strzelił za nich, Yassine Meriah trafił głową do własnej bramki po strzale jednego z Panamczyków.

Tunezyjczykom  nie udało się doprowadzić do remisu w pierwszej połowie, ale zrobili to w drugiej. Fakredinne Ben Youssef dostał podanie pod bramkę od Wahbiego Khazriego i nie zostało mu nic jak wpakować futbolówkę do siatki. Gracz Stade Rennes dołożył do asysty bramkę, gdy trafił do pustej bramki. Ostatecznie więcej bramek nie było i Tunezja zajęła trzecie miejsce przed Panamą.

Panama – Tunezja 1:2 (1:0)