Belgia gromi Tunezję i awansuje do 1/8 finału

Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Belgii pewnie pokonała Tunezję 5:2 i jest już pewna awansu do 1/8 finału.

W pierwszym sobotnim meczu dostaliśmy mecz z grupy G, między Belgią a Tunezją. Belgowie byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku i chcieli wygrać, by przybliżyć się do awansu. Tunezyjczycy po porażce z Anglią 1:2, nie mogli dziś przegrać.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 3. minucie, ze strony Belgów. Thomas Meunier uderzył sprzed pola karnego, ale bramkarz Tunezji pewnie złapał futbolówkę. Chwilę później drużyna z Europy otrzymała rzut karny. Syam Ben Youssef faulował na linii szesnastki Edena Hazarda i sędzia Jair Marrufo wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał Farouka Bena Mustaphe. Po upływie kwadransa Belgowie podwyższyli prowadzenie. Dries Mertens przejął piłkę, zagrał ją do Romelu Lukaku, a ten strzałem tuż przy słupku umieścił ją w siatce. Zapowiadało się na pogrom, ale Tunezyjczycy pokazali, że też potrafią strzelać. Wahbi Khazri posłał futbolówkę w szesnastkę z rzutu wolnego, a Thibauta Courtoisa głową pokonał Dylan Bronn. Niestety strzelec gola, chwilę później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, zmienił go Hamdi Nagguez. W końcowych minutach pierwszej połowy blisko zdobycia gola wyrównującego był Fakhreddine Ben Youseff, który zdecydował się na kopnięcie z dystansu i niewiele się pomylił. Podopiecznym Nabila Maâloula sypała się gra defensywna, ponieważ musieli dokonać kolejnej zmiany. Tym razem kontuzji nabawił się Sayman Ben Youseff, a zmienił go Yohan Benalouane. Tunezyjczycy dochodzili do głosu, a tu nagle w doliczonym czasie stracili trzecią bramkę. Meunier podał do Lukaku, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i przelobował go. Do przerwy Belgia prowadziła z Tunezją 3:1.

W pierwszych minutach pierwszej połowy Belgowie zdobyli 4 bramkę. Hazard dostał podanie górą, wyszedł oko w oko z bramkarzem, minął go i pewnie trafił do pustej bramki.

Okazję do piątej bramki dla Belgów miał Michy Batshuayi, minął on bramkarza, kopnął w stronę bramki, ale jeden z Tunezyjskich obrońców zdołał wybić futbolówkę z linii bramkowej. Chwilę później ten sam piłkarz trafił w poprzeczkę z 5 metrów, Kolejna akcja Belgów była też z udziałem Batshuayia. Kevin De Bruyne dośrodkował z lewej strony, właśnie do Batshuayia, ten strzelił z powietrza, ale dobrą interwencją popisał się Ben Mustapha. Napastnikowi Chelsea w końcu udało się pokonać bramkarza Tunezji. Youri Tielemans posłał górne dośrodkowanie w pole karne, a Batshuayi na wślizgu umieścił piłkę w bramce. Nie był to ostatni gol w tym meczu, bo bramkę honorową dla Tunezji ładnym strzałem z woleja zdobył Khazri. Ostatecznie Belgia pokonała Tunezję 5:2.