Bednarek: Pokazaliśmy charakter i daliśmy dużo radości kibicom

Jan Bednarek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jan Bednarek udzielił wypowiedzi po zremisowanym spotkaniu z Anglią (1:1). Polak przyznał, że kluczem do zwycięstwa okazała się dyscyplina w obronie.

Polska zremisowała z Anglią w meczu grupowym eliminacji Mistrzostw Świata. Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze, nie dali się zepchnąć przez drużynę gości, a ostatecznie wywalczyli cenny jeden punkt z wyżej notowanym rywalem.

– Tak jak przyznał we wcześniejszej rozmowie Kamil Glik, wreszcie byliśmy starą, dobrą i solidną z tyłu reprezentacją. Kluczem do wygrania dzisiejszego spotkania było zachowanie intensywności w bronieniu. Nie daliśmy się uśpić krótkimi podaniami, wiedzieliśmy, że Anglicy w każdym momencie mogą przyspieszyć i wykorzystać chwilę naszej nieuwagi. Zachowaliśmy koncentrację w 99 procentach, bo przy stracie bramki byliśmy zdezorganizowani, a przeciwnik tej klasy potrafi to wykorzystać. Musieliśmy gonić wynik, ale pokazaliśmy charakter i daliśmy dużo radości kibicom na Narodowym – powiedział Bednarek.

Najtrudniejsze mecze są najlepsze do udowodnienia, że idziemy w dobrym kierunku. Nasza grupa nie traci wiary, wspieramy siebie nawzajem. Dochodzą do nas z zewnątrz różne głosy krytyki, ale my wiemy, że jesteśmy mocni i wspólną pracą osiągniemy swój cel. Radość na koniec gdy wszyscy razem wybiegli z ławki rezerwowych, gdy cieszyliśmy się z całym Narodowym, to był piękny, a przede wszystkim przełomowy moment naszej reprezentacji. Myślę, że teraz trochę więcej osób w nas uwierzy – dodał.

– Będzie ciężko zająć pierwsze miejsce w grupie. My jednak nigdy się nie poddajemy. Tak jak dziś walczyliśmy do samego końca, tak samo będziemy grać o zwycięstwo w grupie – podsumował.

Źródło: Polsat Sport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.