Bayern Monachium ruszy po gwiazdę Barcelony?

Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, Bayern Monachium monitoruje sytuację Philippe Coutinho.

Działacze bawarskiego giganta skontaktowali się z otoczeniem Brazylijczyka, aby przedyskutować jego potencjalne przenosiny na Allianz Arena.

Mistrzowie Niemiec są zdesperowani, aby dokonać wzmocnień w ofensywie. Po odejściu takich zawodników jak James, Robben oraz Ribery w klubie panuje deficyt na skrzydłach i pozycji “dziesiątki”.

Coutinho, który z powodzeniem może występować zarówno w środku pola, jak i na lewej flance stanowiłby remedium na problemy Bayernu na tych pozycjach. W Barcelonie natomiast przy ewentualnym transferze Neymara oraz ogólnej konkurencji w pomocy i ataku nie miałby zapewnionego miejsca w podstawowej jedenastce. Przypomnijmy, że Blaugrana ściągnęła także Frenkiego de Jonga oraz Antoine’a Griezmanna, którzy stanowiliby bezpośrednią konkurencję dla byłego piłkarza Liverpoolu.

Spekuluje się, iż 27-latek zostanie wypożyczony z możliwością wykupu w przyszłym roku. Nie podano również kwoty ewentualnej transakcji, ale prawdopodobnie oscylowałaby ona w okolicy kilkunastu milionów euro.

źródło: goal.com/Mundo Deportivo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *