Baskowie lepsi od beniaminka

W meczu dziesiątej kolejki Primera Division Athletic Bilbao pokonał na wyjeździe Betis Sevilla 3:1.

Bohaterem meczu został młody Hiszpan Iniaki Williams, który zdobył dwie pierwsze bramki. Juz w dziewiątej minucie przyjezdni z Kraju Basków objęli prowadzenie po pięknym golu Williamsa. Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Etxeita, który wysunął na szesnasty metr, a Williams huknął nie do obrony. Popisał się też przy golu na 2:0., kiedy przedłużył delikatny strzał Raula Garcii i dał Athleticowi dwubramkową zaliczkę. Po przerwie z rzutu karnego nadzieję przywócł Betisowi Ruben Castro, ale wynik ustalił sprowadzony z Atletico Raul Garcia.

Betis Sevilla 1:3 (0:2) Athletic Bilbao