Bartoszek: Nie mogę zrozumieć dlaczego sędziowie nie są rozliczani z błędów

Maciej Bartoszek

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

– Staram się ich zrozumieć. Wiem, że wykonują ciężki zawód, a decyzje podejmują pod presją. (…). Nie rozumiem za to, dlaczego nie potrafią się do niego przyznać i z tych błędów nie są rozliczani – mówi Maciej Bartoszek w „Przeglądzie Sportowym” o arbitrach.

W niedzielnym meczu Fortuna 1. Ligi, Korona Kielce zdobyła punkt w rywalizacji z Chrobrym Głogów (1:1), ale gdyby nie błąd sędziego, który nie uznał gola w doliczonym czasie gry, trzy punkty mogły pojechać do stolicy woj. świętokrzyskiego. Maciej Bartoszek nie gryzł się w język i już następnego dnia w „Kanale Sportowym” wypalił – Na sali powinien pojawić się sędzia z asystentami i wytłumaczyć się ze swoich decyzji, bo ciągle jesteśmy krzywdzeni przez sędziów. Ostatnio tak się zrobiło, że pan sędzia może wszystko. Może karać, krzyczeć na osoby na ławce rezerwowych i popełniać błędy.

Opiekun „złocisto-krwistych” w „PS” dziwi się, że nie są wyciągane konsekwencje od sędziów, którzy notorycznie mylą się na boisku i otrzymują następne mecze do prowadzenia. – Już w końcówce poprzedniego sezonu pozbawiono nas z punktów. Mecz z Piastem skończyliśmy w dziesiątkę, a gola dostaliśmy po wcześniejszym zagraniu ręką rywala. W Lubinie Lubomir Guldan powinien wylecieć z boiska po czerwonej kartce. Nikt nie miał co do tego wątpliwości, ale oczywiście tak się nie stało. Albo trzy mecze kary dla mojego kluczowego piłkarza Marcina Cebuli po meczu z Górnikiem. W Zabrzu też straciliśmy gola po „faulu” Radina, którego nie było. Mecz z Arką i historia się powtarza – wylicza Bartoszek.

 – Staram się ich zrozumieć. Wiem, że wykonują ciężki zawód, a decyzje podejmują pod presją. Rozumiem ich prawo do błędu, nie rozumiem za to, dlaczego nie potrafią się do niego przyznać i z tych błędów nie są rozliczani. Dlaczego my nie wiemy, jakie oceny dostał sędzia po meczu? Byłoby to bardziej transparentne – dodaje.

– Oczywiście sędziowie nie byli jedyną przyczyną naszego spadku, ale w dużym stopniu polityka klubu, nietrafione transfery, problemy finansowe. Środowisko zniechęciło się do Korony. Ale arbitrzy swoją cegiełkę też dołożyli… Na pewno jednak będę i będziemy walczyć dalej. Szkoda, że doba nie jest z gumy, bo mam mnóstwo pracy z zespołem. Sprawia mi to przyjemność – kończy.

źródło: przegladsportowy / Kanał Sportowy / własne


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.