Runjaić: Nie zaczęliśmy arogancko, ani bez koncentracji

Kosta Runjaic

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin w zaległym meczu 1/32 Fortuna Pucharu Polski zdecydowanie ograła trzecioligowy Podhale Nowy Targ (5:0). – Dobrze weszliśmy w mecz i szybko wykonaliśmy zadanie – przyznaje Kosta Runjaić.

Piłkarze “Portowców” rozegrali dwa meczy wyjazdowe. W lidze zgarnęli komplet punków z Piastem Gliwice (1:0), a w środę rozgromili Podhale. – Gratuluję zespołowi dwóch wygranych na wyjeździe. Cieszę się, że przywieziemy dwa zwycięstwa, bo to była daleka podróż. Obowiązkowo musieliśmy dziś wygrać. Nie zaczęliśmy arogancko, ani bez koncentracji. Dobrze weszliśmy w mecz i szybko wykonaliśmy zadanie. Na pewno trzeba oczekiwać od Pogoni, żeby po przerwie grać lepiej – podkreślił Runjaić.

– Obserwowaliśmy przeciwnika. Wiedzieliśmy, że potrafią grać w piłkę, o czym przekonaliśmy się w drugiej połowie. Było wtedy trudniej, ale było to nasze pewne zwycięstwo. Jestem zadowolony. Przeciwnikowi życzę wszystkiego najlepszego w tym sezonie. Przed nami długa podróż i czas, żeby przedyskutować, jak będą wyglądać kolejne dni – zakończył.

Szkoleniowiec trzecioligowca, Marcin Zubek był zadowolony zwłaszcza z drugiej części, gdy z jego zawodników zszedł stres. – Jestem zadowolony z moich zawodników. Na początku wystraszaliśmy się rywala. Oddaliśmy inicjatywę i mieliśmy problemy, ale druga połowa, szczególnie pierwsze 25 minut, było dobre. Nie stworzyliśmy sobie może klarownej sytuacji, za to zebraliśmy cenne doświadczenie – zaznaczył.

źródło: pogonszczecin.pl / własne