FC Barcelona zwraca się o pomoc w celu uniknięcia bankructwa!

Barca

twitter: fcbarcelona

Sytuacja finansowa Barcelony w ostatnich kilku miesiącach była bardzo nagłaśniana w mediach. Jak wiadomo nie uległa ona poprawie a raport opublikowany przez El Confidencial może wprowadzić kibiców w niepokój.

Blaugrana zwróciła się do Goldman Sachs, Allianz, Barings, Amundi i Prudential o opóźnienie zaległych długów, aby klub mógł uniknąć niewypłacalności. Według oficjalnych informacji, Barca poprosiła fundusze, którym musi oddać w najbliższym czasie 300 milionów euro o przesunięcie terminu spłaty o rok. Na ten moment nie ma jak oddać takich pieniędzy. Mówi się, że oprócz zadłużenia, Barcelona ma ujemny kapitał obrotowy w wysokości 601,8 miliona euro.

Z kont klubowych wynika, że zadłużenie Barcelony w trakcie sezonu 2019/20 wzrosło ponad dwukrotnie. Dzięki szczegółowym danym finansowym, które zostały przedstawiane pod koniec ubiegłego roku, dowiedziano się, że dług klubu pomiędzy czerwcem 2019 a czerwcem 2020, wzrósł z 217 milionów euro do 488 milionów euro.

Latem, pierwszą drużynę opuściło kilku ważnych (szczególnie dla budżetu) graczy. Dzięki takiemu posunięciu udało się obniżyć pensję o 80 milionów euro. Niestety i takie działania nie poprawiły niepokojącej pespektywy finansowej klubu. Na domiar złego, przez COVID-19 zostały przełożone wybory prezydenckie w klubie. Wszystko to wpływa na opóźnienie rozwiązania oraz niepewność, która wśród kibiców oraz socios nieubłaganie rośnie.

Barcelona od trzech miesięcy nie ma prezydenta, a tymczasowa głowa klubu kurczowo trzyma się władzy. Tusquets w jednym wywiadzie dla stacji radiowej RAC1, przyznał, że klub nie jest w stanie zapłacić graczom styczniowej pensji.

“Gracze nie otrzymają miesięcznej wypłaty za styczeń. Mają dwie wypłaty, w styczniu i lipcu, a tego stycznia nie otrzymają płatności. Odroczona ją w taki sam sposób, podobnie jak inne rodzaje wynagrodzeń. Chociażby premie za zwycięskie tytułu” – wypowiedź Tusquetsa dla katalońskie radia z początku grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.