Barcelona wydała oficjalny komunikat w sprawie dzisiejszego przeszukania

La Liga

All Football

FC Barcelona wydała oficjalne stanowisko w sprawie dzisiejszej interwencji służb w siedzibie klubu. Chodziło o dokumenty związane z “Barca Gate”.

Jakiś czas temu do hiszpańskich mediów wyciekła afera polegająca na celowym dyskredytowaniu przeciwników zarządu klubu z Camp Nou. Na celowniku fałszywych kont w mediach społecznościowych znaleźli się również niektórzy zawodnicy “Blaugrany” m.in., Lionel Messi oraz Gerard Pique. Cała sprawa poskutkowała mocnymi zmianami w strukturach Barcelony. Jednak po kilku miesiącach duch “Barca Gate” znowu powrócił by straszyć w katalońskim zespole.

Dziś rano do siedziby hiszpańskiego klubu weszły służby, które miały za zadanie zabezpieczyć dokumenty związane z całym procederem. Takie informacje można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez zarząd:

 –W odniesieniu do wkroczenia dzisiaj rano do biur na Camp Nou katalońskiej policji i prowadzonych przez nią przeszukiwań na podstawie nakazu sądowego w sprawie związanej z kontraktami dotyczącymi usług monitorowania w mediach społecznościowych FC Barcelona zaoferowała pełną współpracę ze służbami policyjnymi i sprawiedliwości w celu pomocy w stwierdzeniu faktów, podlegających obecnemu śledztwu. – zapewnili włodarze katalońskiego klubu. Informacje i dokumentacja, której zażądały służby, odnoszą się konkretnie do wspomnianej sprawy. FC Barcelona wyraża najwyższy szacunek do trwającego postępowania sądowego i zasady domniemania niewinności osób, których dotyczy dochodzenie. – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Cała sprawa potrwa jeszcze za pewnie kilka dni. Warto wspomnieć, że do aresztu trafili: prezes zarządu – Bartomeu, dyrektor generalny – Grau oraz szef działu prawnego – Ponti. Jednak klub nie odniósł się do tych zatrzymań.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *