Barcelona wybrała następcę Philippe Coutinho. To zawodnik z ligi chińskiej

Oscar

Zdjęcie: Goal.com

Kilka dni temu Barcelonę opuścił Philippe Coutinho, przechodząc na wypożyczenie do Aston Villi. Jak podaje Marcelo Bechler, “Duma Katalonii” upatrzyła już sobie zawodnika na miejsce Brazylijczyka. Jest nim rodak Coutinho, Oscar, grający w lidze chińskiej.

Barcelona od długiego czasu planowała sprzedaż Coutinho. Brazylijczyk zarabiał zdecydowanie za dużo względem tego, co prezentuje na boisku. Zadanie to nie powiodło się, ponieważ 29-latek odszedł jedynie na półroczne wypożyczenie do Aston Villi. Dla odmiany w stolicy Katalonii chcą teraz ściągnąć zawodnika, który wspomoże drużynę. Ceniony dziennikarz, Marcelo Bechler, twierdzi, że graczem tym jest Oscar.

30-latek odszedł do ligi chińskiej w 2017 roku. Przechodził wtedy z Chelsea, która otrzymała za niego 60 milionów euro. W nowym środowisku odnalazł się bardzo dobrze. W ostatnim sezonie w 25 spotkaniach strzelił 5 bramek oraz zanotował aż 16 asyst. Sfinalizowanie transferu Oscara do Barcelony nie będzie należało jednak do najłatwiejszych.

Chociaż ściągnięcie Ferrana Torresa za 55 milionów euro, przy nieciekawej sytuacji finansowej “Dumy Katalonii”, mogło wydawać się imponujące, to krótko po tym wszyscy brutalnie przypomnieli sobie o problemach z gotówką, gdy nowego zawodnika nie można było zarejestrować. Udało się to tylko dzięki obniżce pensji Samuela Umtitiego. Transfer Oscara będzie wiązał się z tymi samymi problemami.

By móc Brazylijczyka zarejestrować, tak jak w przypadku Torresa, trzeba będzie szukać miejsca w budżecie płacowym. Należy też wziąć pod uwagę, że oczekiwana za tego zawodnika cena nie będzie niska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x