Oscar

Zdjęcie: Goal.com

Jak informuje Fabrizio Romano zawodnik Shanghai Port Brazylijczyk Oscar jest blisko dołączenia do brazylijskiego Flamengo. Do zakończenia transakcji jest jeszcze porozumienie obu klubów oraz przejście testów medycznych przez 30-latka.

30-letni Oscar do Chin trafił w styczniu 2017 roku z Chelsea Londyn za kwotę 60 milionów euro. Wtedy wydawało się, że ofensywny pomocnik przyjechał do Szanghaju, aby zarobić pokaźne pieniądze, niewielkim kosztem a jego kariera sportowa w Europie stałaby się zamknięta.

Jednak w ciągu tych 5 lat Oscar dla zespołu z Chin rozegrał ponad 173 spotkania, dokładając do tego 51 bramki i 94 asysty. Cały czas miał zagwarantowane miejsce w drużynie prowadzonej przez trenera chińskiego zespołu Ivana Leko.

Teraz jednak 48-krotny reprezentant Brazylii chciałby poszukać nowych wyzwań, i dlatego postanowił chęć wrócić do swojego ojczystego kraju. Jeżeli oba kluby dogadają się ze wszystkim warunkami, to klub z Szanghaju na wypożyczenie 30-latka do brazylijskiego klubu do końca grudnia 2022 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x