Barcelona nokautuje Getafe na Camp Nou!

fcbarcelona.cat

FC Barcelona nie miała litości dla pod madryckiego Getafe i pewnie pokonała je 6-0. “Duma Katalonii” już do połowy prowadziła z przyjezdnymi 5-0. Dwie bramki w tym spotkaniu zaliczył Leo Messi, który zbliżył się do Ronaldo na zaledwie jednego gola.

Barca była faworytem tego spotkania i nie zawiodła oczekiwań. Już w 9 minucie wynik otworzył Leo Messi, wykorzystując rzut karny w stylu Antonina Panenki. Niecałe 6 minut później najlepszą sytuację w tym spotkaniu miało Getafe. Diawara próbował przelobować źle ustawionego Claudio Bravo, ale ten fenomenalnie powrócił i wybił piłkę z linii pola karnego.

W 25 minucie na 2-0 podwyższył Suarez, który wykorzystał świetne podanie Messiego. Po kolejnych 5 minutach na tablicy wyników widniał już rezultat 4-0 dla Barcy. Gole zaliczyli Neymar i Xavi Hernandez, który cudownie trafił z dystansu.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy po raz drugi gola zdobył Luis Suarez. Było już 5-0, czyli po hiszpańsku manita. Piłkarze Getafe z pewnością chcieli już zapaść się pod ziemię, ale mecz trzeba było dokończyć.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Messi technicznie zwiększył prowadzenie na 6-0.

Do końca spotkania Barcelona nie zdobyła już gola, ale wynik i taki robi wrażenie. Do końca pozostają cztery kolejki, a “Duma Katalonii” wciąż pozostaje pierwsza. Real swój mecz rozegra jutro.

FC Barcelona – Getafe CF 6:0 (5:0)
1:0 Messi (k.) 9′
2:0 Suarez 25′
3:0 Neymar 28′