PSG coraz bliżej kolejnego tytułu Mistrza Francji

Paris Saint Germain było zdecydowanym faworytem przed zaległym meczem 32. kolejki Ligue 1 z przedostatnim w tabeli FC Metz. Zakończenie rozgrywek francuskiej ekstraklasy coraz bliże, a obydwa zespoły mają o co walczyć. Jednak to od pierwszej sekundy meczu PSG narzuciło własny styl gry, co przyniosło zdecydowane zwycięstwo. Tym samym duma Paryża zdobyła trzy punkty przewagi nad drugim Lyon.

Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando Paris Saint Germain. Gospodarze mieli, aż 69 procent posiadania piłki, co w 25 minucie przełożyło się na bramkę. Strzelcem był Marco Verratti, a asystę zaliczył Javier Pastore. W 42 minucie znów po zagraniu Argentyńczyka padł gol dla PSG. Tym razem strzelcem był Edinson Cavani.

Po zmianie stron mimo, że gra wyglądał podobnie to Metz zdobyło bramkę kontaktową. W 53 minucie Bouna Sarr wrzucił piłkę w pole karne po czym Modibo Maiga strzelił gola. W 59 minucie Cavani był bliski zdobycia drugiej bramki ale bramkarz Metz wybił piłkę na rzut rożny. PSG miało 70 procent posiadania piłki, jednak mimu wielu sytuacji nie przekładało się to na bramkę. Dopiero w 77 minucie na 3:1 podwyższył Gregory van der Wiel. Trzecią asystę zaliczył Javier Pastore.

PSG zdecydowanie wygrało z Metz na Parc des Princes. Gospodarze byli lepsi pod każdym względem o czym świadczy 69% posiadania piłki i wynik 3:1. Paryżanie wygrywając z FC Metz zbliżyli się do mistrzostwa Francji, zdobywając trzy punkty przewagi nad Lyon. Bohaterem meczu bez wątpienia można wybrać Pastore, który zaliczył asystę przy każdej z bramek dla PSG.

Paris Saint Germain (25′ Verratti 42’Cavani 77 van der Wiel) – FC Metz (53′ Maiga) 3:1