Barcelona miażdży w derbach

flickr.com

FC Barcelona w spotkaniu derbowym wygrała 5-0 z Espanyolem. Trzy bramki strzelił niezawodny Leo Messi, a kropkę nad i w końcówce postawili Gerard Pique i Luis Suárez.

Co nie mogło dziwić, od pierwszych minut to gospodarze prowadzili grę, byli po prostu zespołem dużo lepszym. Po raz pierwszy udokumentowali to w 26. minucie. Prostopadłe podanie od Ivana Rakiticia otrzymał Leo Messi. Argentyńczyk w polu karnym nawinął obrońców rywali i pewnie pokonał bramkarza. Jak pokazały powtórki telewizyjne, w momencie podania Messi znajdował się na dość sporym spalonym. Gwiazdor Barcelony po raz kolejny ukłuł rywali w 35. minucie. Po szarży Messiego piłka dość przypadkowo wpadła pod nogi Jordiego Alby, który zagrał do znajdującego się polu karnym Argentyńczyka. Ten nie miał żadnych problemów ze strzeleniem gola. Espanyol mimo niekorzystnego rezultatu nie poddawał się, próbował kreować okazję do strzelenia chociażby honorowej bramki. A honor w spotkaniu derbowym to sprawa święta. Nie było rzecz jasna dużej liczby klarownych okazji bramkowych, lecz braku woli walki zarzucić piłkarzom Espanyolu nie można. Na starcie z Leo Messim to jednak za mało. Argentyńczyk w 66. minucie kolejną bramkę skompletował hat-trick. W kolejnych minutach na Camp Nou zaprezentowali się nowi zawodnicy klubu: Ousmane Dembélé oraz Paulinho, lecz to nie oni strzelali dzisiejszego wieczoru. W końcówce wynik spotkania ustalili strzałem głową Gerard Pique, oraz Luis Suárez, któremu asystował Dembélé.

FC Barcelona 5-0 Espanyol Barcelona

Lionel Messi 26, 35, 66, Gerard Pique 87, Luis Suárez 90

Barcelona: 1. Marc-André ter Stegen – 2. Nélson Semedo, 3. Gerard Piqué, 23. Samuel Umtiti, 18. Jordi Alba – 4. Ivan Rakitić, 5. Sergio Busquets (73, 15. Paulinho), 8. Andrés Iniesta (77, 21. André Gomes) – 10. Lionel Messi, 9. Luis Suárez, 16. Gerard Deulofeu (68, 11. Ousmane Dembélé).

Espanyol: 1. Pau López – 4. Víctor Sánchez (68, 2. Marc Navarro), 15. David López, 22. Mario Hermoso, 3. Aaron Caricol – 19. Pablo Piatti (58, 9. Sergio Garcia), 20. Papakouli Diop, 18. Javi Fuego, 25. Sergi Darder (75, 12. Didac Vila) – 11. Léo Baptistão, 7. Gerard Moreno.

żółte kartki: Busquets – López, Sánchez, Darder, Caricol, Diop.

sędziował: Jesús Gil.