Barcelona lepsza od Granady. Hat-trick Messiego

mundodeportivo.com

W meczu inaugurującym 19. kolejkę hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona rozgromiła Granadę aż 4-0. Bohaterem spotkania został Leo Messi, autor trzech z czterech trafień dla “Blaugrany“.

Ostatnie wyniki “Dumy Katalonii” nie były najlepsze. Owszem, w Pucharze Króla Barca w derbowym starciu z Espanyolem poradziła sobie znakomicie, jednak w lidze podopieczni Luisa Enrique grają w kratkę, gdyż z pięciu ostatnich spotkań wygrała tylko dwa. Bilans Granady to 3 porażki i dwa zwycięstwa.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 8. minucie, kiedy to Arda Turan zagrał piłkę do Mesiego a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce rywala. Trzeba jednak przyznać, że w momencie podania Argentyńczyk mógł znajdować się na pozycji spalonej, ale sędzia uznał gola.

Kolejne trafienie przyszło 6 minut później i była dziełem wspaniałego tridente MSN. Najpierw Neymar zagrał futbolówkę do Suareza, ten dograł ją do Messiego, a zawodnik z numerem “10” tylko dostawił stopę i wpakował piłkę do pustej bramki.

W drugiej odsłonie meczu Barcelona nie zwalniała i dołożyła kolejne gole. Po upływie niespełna godziny gry na tablicy wyników Barca prowadziła już 3:0. Neymar dostał podanie od jednego z kolegów z drużyny i sam chciał zakończyć akcję, lecz jego uderzenie zatrzymało się na słupku, jednak nadbiegał Messi, który skompletował hat-tricka.

To co nie udało się Neymarowi w 59. minucie udało się na 8 minut przed końcem meczu. Znów akcja tridente z małym udziałem Daniego Alvesa. Messi zagrał piłkę do Alvesa, ten oddał ją Suarezowi a Urugwajczyk wyłożył piłkę Brazylijczykowi, któremu nie pozostało nic innego wbić futbolówkę do bramki gości.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa Barcelona wraca na pozycję lidera ligi z 42. “oczkami” i jednym meczem mniej niż drugie Atletico (Rojiblancos rozegrają swoje spotkanie jutro o 20:30 z Celtą), natomiast Granada plasuje się na 17. miejscu z 17. punktami na koncie.

FC Barcelona 4-0 Granada CF, 9.01.2015 r., godz. 16:00, Camp Nou, Barcelona.

1-0, Messi (8′)

2-0, Messi (14′)

3-0, Messi (59′)

4-0, Neymar (82′)