Ligue 1: Przełamanie Lyonu

W pierwszym sobotnim spotkaniu 20. kolejki francuskiej Ligue 1 Olympique Lyon pokonał na własnym stadionie Troyes 4:1. Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo po serii sześciu meczach bez wygranej.

Wynik spotkania w 18. minucie meczu otworzył Alexandre Lacazette (siódma bramka w sezonie). W 67. minucie stan rywalizacji wyrównał Fabien Camus. Pięć minut później po trafieniu Rachid Ghezzal ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Dziewięć minut przed końcem na 3:1 podwyższył Jordan Ferri (dla wszystkich trzech zawodników były to drugie bramki w sezonie). Wynik rywalizacji w doliczonej minucie gry ustalił Claudio Beauvue, dla którego był to piąty gol.

W tabeli Lyon z dwudziestoma dziewięcioma punktami zajmuje szóste miejsce, a Troyes z ośmioma oczkami jest ostatni.

09.01.2016, godz. 17:00 Olympique Lyon – ESTAC Troyes 4:1 (1:0)
1:0 – A. Lacazette (18′)
1:1 – F. Camus (67′)
2:1 – R. Ghezzal (72′)
3:1 – J. Ferri (81′)
4:1 – C. Beauvue (91′)
żółte kartki: S. Umtiti – B. Nivet