Barcelona gromi Valencię na zakończenie dnia!

Twitter FC Barcelona

FC Barcelona pokonała Valencię 5:1 na zakończenie sobotnich zmagań w 4. kolejce La Liga. Gole dla gospodarzy zdobyli Ansu Fati, Frenkie de Jong, Gerard Pique oraz powracający po kontuzji Luis Suarez (dwie). Z kolei wśród przyjezdnych na listę strzelców wpisali się Kevin Gameiro i Maxi Gomez.

Blaugrana z marszu narzuciła rywalom swoje warunki i po kilku minutach prowadziła już 2:0. Najpierw świetnym podaniem Ansu Fatiego obsłużył de Jong, a fenomenalny Gwinejczyk niczym rasowy snajper umieścił piłkę w siatce. Chwilę później młodziutki skrzydłowy odwdzięczył się swojemu holenderskiemu koledze asystując przy jego trafieniu, uprzednio ośmieszając obronę Nietoperzy dryblingiem na małej przestrzeni. Gościom udało się jednak złapać kontakt i już po niecałych dwóch kwadransach zdobyli trafienie dające nadzieję na lepszy rezultat. Prostopadłym zagraniem do Gameiro popisał się Rodrigo Moreno, a Francuzowi nie pozostało nic innego, jak wbiec między defensorów i pokonać ter Stegena.

Po przerwie strategia trenera Celadesa zupełnie się posypała i Katalończycy właściwie nie dali już dojść swoim rywalom do głosu. W 51. minucie strzał z dystansu oddał Griezmann, piłkę niefortunnie odbił Cillessen, a Pique z bliska podwyższył wynik na 3:1. Dwoma kapitalnymi trafieniami popisał się również Luis Suarez. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze z nich, gdzie bez żadnego nabiegu, mając znakomicie ustawionych partnerów na prawej stronie oddał niesygnalizowany strzał z kilkunastu metrów kompletnie zaskakując tym wszystkich, włącznie z golkiperem Los Che. W doliczonym czasie gry brak koncentracji w obronie Barcelony wykorzystał duet Czeryszew-Gomez i ten drugi zdobył honorowe trafienie dla gości.

Dzięki zwycięstwu Barcelona znajduje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli, ze stratą dwóch punktów do liderującego Atletico Madryt. Valencia natomiast zajmuje czternastą lokatę z dorobkiem czterech punktów po czterech kolejkach.